Жахливі факти про звичайних пацюків

Жахливі факти про звичайних пацюків Здавалося б – ну що в щурах такого вже страшного? Припустимо, не всім вони здаються симпатичними і зворушливими звірятами – але щоб при вигляді якогось нещасного гризуна нестямно верещати і дертися на столи та стільці …
Не скажіть. Ми знаємо, щонайменше, п’ять причин, що виправдовують таку реакцію.

Вони все одно до вас доберуться

Жахливі факти про звичайних пацюків

Монстри з класичних фільмів жахів страшні не тільки і не стільки кровожерністю. Вони практично неспинним – саме це змушує нас втискатися в крісло. Ви можете замикатися на скільки завгодно замків і вживати будь запобіжні заходи, але якщо Джейсон з «П’ятниці, 13», Фредді з «Жаху на вулиці В’язів» або яка-небудь «Жінка в чорному» оголосили на вас полювання, шансів у вас … самі розумієте.

З щурами – та ж історія. Хоч в коржик помри, придумуючи, як уберегти від них свій будинок, але якщо пацюк вирішила навідатися до вас в гості – вона це зробить, будьте впевнені. Щура нічого не варто видертися по будь вентиляції. Припустимо, ви передбачили таку можливість і заткнули всі отвори. Однак, як з’ясувалося в ході одного дослідження (.pdf), невеликий щура нічого не варто підняти предмет вагою більше 0,5 кг, якщо у неї виникли підозри, що по той бік паркет апетитний.

Вони вміють протискуватися в крихітні отвори – діаметром не більше чверті обхвату самої щури. Це практично готовий T-1000 з другої частини про Термінатора: накрийте її сталевий мережею і вона просочиться між прутами, оком не встигнете моргнути.

Є у них ще один улюблений спосіб проникати в наші оселі – по трубах. Причому чотирьох сантиметрів у діаметрі їм цілком достатньо. І ще – вони чемпіони з плавання. З’єднуємо ці два навику і отримуємо тварина, яка в один прекрасний день може виринути з вашого унітазу. І такі випадки не рідкість.

Припустимо, ви встигніть перекрити їм і цю можливість – що з того? Якщо вже вони за вас взялися, вони прогризуть собі окремий вхід через стінку, з них не убуде. Природа (мабуть, щоб тримати нас в тонусі) нагородила щурів неймовірно сильними, навіть для гризунів, м’язами щелепи. І поки який-небудь зайчик мирно гризе кору дерева, цим дрібним створінням подавай цегла, цемент і навіть свинець. Їх різці ростуть все життя, і у них немає іншого виходу, окрім як постійно їх сточувати.

Вони плодяться з неймовірною швидкістю

Жахливі факти про звичайних пацюків
Ще один різновид кіномонстр відрізняється тим, що з неймовірною швидкістю розводить популяцію собі подібних. Зазвичай це інопланетні істоти, які мають намір в рекордні терміни заполонити собою всю Землю. Вони можуть виглядати як безформні амеби з м’яса і зубів, що розмножуються поділом, або як огидні крилаті чудовиська, що відкладають яйця в людські тіла. Незмінне одне – всі вони дуже швидко плодяться.

До цієї групи відносяться «Чужі» Джеймса Кемерона, «Щось» Джона Карпентера і … правильно, наші щури.

Одна пара гризунів за 2-3 роки свого життя встигає зробити на світло до 6000 дитинчат. Не проходить і трьох місяців, як нове потомство теж починає розмножуватися, ну і так далі. Причому у них не прийнято, щоб молодше покоління відправлялося шукати кращої долі в чужі краї. Якщо їжі достатньо, вони і з місця не зрушать, поки не наповнять собою ціле місто.

До речі, багато регіонів, які економили на боротьбі з шкідниками під час рецесії, пережили справжній щурячий бебі-бум. Зараз у Британії популяція щурів становить близько 80 мільйонів, що на 200 відсотків більше ніж у 2007 році. І навіть при всіх сучасних методах боротьби з гризунами, в Нью-Йорку на одну людину припадає щонайменше один щур.

Вони чемпіони по грі в хованки

Жахливі факти про звичайних пацюків
Кіномонстр – майстри маскування: вони або нападають з-за рогу, або примудряються залишитися непоміченими на очах у всіх. Ктулху ховається на дні моря, Фредді Крюгер існує як абстрактна концепція в кошмарах своїх жертв, а Хижаки можуть ставати невидимими в буквальному сенсі.

І тут все як з щурів писано. Це не означає, що знайти щура, що оселилася у вашому будинку – складне завдання. Це означає, що тут може бути безсила навіть команда навчених фахівців, озброєних останніми технологічними розробками.

Ми знаємо, про що говоримо. Група вчених, в надії дізнатися що-небудь нове про життя і пересуваннях гризунів, відвезла одну-єдину щура на ім’я Распутін на самотній острів неподалік від Нової Зеландії, на якому до цього щури не водилися. Попередньо вони взяли зразок ДНК свого підопічного. Потім надягли на пацюка спеціальний електронний нашийник, і чотири тижні вивчали, де щур спить, де їсть, якими маршрутами пересувається, і все в такому дусі.

Потім учені вирішили навіщось цю щура зловити. Незважаючи на пастки (їх було більше трьох десятків), незважаючи на всі принади та хитрості, незважаючи на старання двох спеціально натренованих псів, нічого у них не вийшло. Гірше того, в якийсь момент перестав надходити радіосигнал з прикріпленого до тварини пристрою, і надії знайти гризуна розсіялися як дим.

Що дивно, Распутін все-таки знайшовся: через 18 тижнів і на іншому острові – приблизно за півкілометра від того, де його випустили. Ніхто не знав, що пацюки можуть плавати так далеко.

Вони незламні

Жахливі факти про звичайних пацюків
Ця якість об’єднує багатьох кіномонстр, особливо багатосерійних: вбиваєш їх, вбиваєш – а до виходу наступної частини вони знову як новенькі.

Ну і причому тут пацюки, запитаєте ви. Звичайні гризуни. Ніякого натяку на безсмертя. Вони можуть бути якими завгодно, але вважати їх непереможними – це вже занадто.

Однак … Який ми знаємо найвірніший спосіб убити щура? Отрута? Так от. Коли щури знаходять їжу, в безпеці якої не впевнені, вони спочатку пробують її – зовсім трохи. І якщо відчують себе якось не так, більше до цієї їжі не торкаються. Вони чудово обізнані про наших підступні плани і знають, як їх зруйнувати.

До того ж, ми все частіше стикаємося з абсолютно новим різновидом цих тварюк, яку вчені вже прозвали «суперкрисамі-мутантами», яких уже практично ніякої отрута не бере.

Вони жадають вашої крові

Жахливі факти про звичайних пацюків
Ми добралися до останньої, однією з найогидніших різновидів монстрів, у яких тільки одна мета – напитися вашої крові. Всякі зомбі, вампіри, перевертні і навіть «Щелепи» – самі мотивовані монстри з представлених в нашій статті. Тому, що вважають вас смачними.

І тут щури не виняток. Всі знають, що пацюки не проти поживитися падаллю. І ще вважається, що вони абсолютно нерозбірливі в їжі. Але це не зовсім так. Є дещо, до чого вони живлять особливу слабкість – людська кров. І якщо щур разок покуштує цього «лакомства», то не заспокоїться, поки не добереться до нього знову.

Вчені, які вивчали щурів 22 роки, стверджують, що найбільше шансів отримати укус щура припадає на період між північчю і вісьмома годинами ранку, поки ви безтурботно спите в своєму ліжку, не підозрюючи, що ця заразна тварь ось-ось вчепиться вам в обличчя. І це теж не перебільшення: щури найчастіше кусають особа або руки.

І це вам не павуки, які куснути разок і все. Якщо щур вкусила вас одного разу, є дійсно велика ймовірність, що вона захоче продовження банкету.

І кусає вона не обов’язково заради самозахисту або від страху і навіть не тому, що зголодніла.

Вона просто хоче вашої крові. Буквально. У 1945 році професор К. Ріхтер провів дослідження, метою якого було з’ясувати: що такого щурів притягує в людях. Він надав щурам доступ до великої кількості людської крові. За 24 години гризуни випили все до краплі – а це було в чотири рази більше звичайного для них добового об’єму їжі! Ось висновок Ріхтера, слово в слово: «У щурів дійсно може розвинутися сильна тяга до свіжої людської крові».