Замки з привидами

Замки з привидами

Коли мова заходить про замки, багато людей відчувають страх і благоговіння в рівній мірі. Дивні шуми, потойбічний скрип підлог… На питання «Хто там?» – тиша. Існують замки, перебування на яких викликає мурашки по спині і ворушіння волосся на голові. Цілком можливо, що таке відчуття викликане зовнішнім готичним стилем. А можливо, що це через атмосферу середньовіччя. У таких місцях представляються лицарі і дами, а портрети на стінах, що відобразили колишніх жителів замків. Звідки сталися історії про привидів, невідомо. Може бути, у стінах маєтків все ж відбулися якісь події, які налякали колишніх жителів. Але найцікавіше полягає в тому, що багато людей хочуть вірити в невидимі сили і мріють відвідати таємні кімнати старовинних замків, пройтися по підземних ходах, шкірою відчути холодну атмосферу. Не повірите, але одне тільки це може налякати відвідувачів до напівнепритомності. Ця стаття познайомить вас з замками з привидами.

Замок Драгсхольм. Данія.

Цей замок був зведений в кінці xii ст. На даний момент він використовується, як розкішний готель. Слава прийшла до замку Драгсхольм після того, як стали поширюватися чутки про 100 привидів, які щоночі блукають коридорами. Імена трьох з них відомі: Леді в білому, Сіра Леді і граф Босвель. Легенда замку свідчить про те, що якась дама в білому була палко закохана в простого селянина. Після того, як батько дівчини дізнався про відносини його дочки з селянином, він розсердився і замкнув її в кімнаті, після чого її більше ніхто не бачив. Під час реставрації замку в 1930-х роках було відновлено крило замку. Під час цього був знайдений скелет жінки в білій сукні, при цьому він був замурований у стіну. Як свідчить легенда, Сіра Леді все своє життя пропрацювала в готелі покоївки. Після своєї смерті вона не змогла від туди піти, і тепер щоночі повертається, щоб перевірити, чи все в порядку. Що ж стосується графа Босвела, то в xvi століття його посадили у в’язницю замку, де він і помер.

 

Замки з привидами

Замок Гоуска. Чехія.

Цей неповторний замок розташований в лісах, на півночі Праги. Будова замислювалося, як оборонна, але, жодного нападу йому витримати не судилося. Замок леґендарний тим, що, як свідчать легенди, за нього блукає привид безголовой чорного коня, а так само загадкової жінки, яка постійно дивиться у вікно. За легендою, раніше на місці замку була яма, яка не має дна. З неї на наш світ потрапляли крилаті істоти – наполовину люди, наполовину монстри. Правителі в ХІІІвеке прийняли рішення і закрили яму, яка мала назву «вхід у пекло». А закрили її так: на цьому самому місці і звели замок. Але… Ще до будівництва замку кількох солдатів впускали в яму за допомогою мотузок. Коли одне з них тільки опустили, він видав страшний крик, а коли його дістали з ями, то виявилося, що чоловік постарів на 30 років. Через пару днів він помер. Цей замок привернув увагу Гітлера. Там, за переказами, були страчені кілька солдатів.

Замки з привидами

Замок Бріссак. Франція.

Повна назва цього замку – Шато де Бріссак. Цей замок найвищий у всій Франції. Він має сім поверхів. Цей замок – найвідвідуваніший у світі. Володів цим будинком в ХІвеке Жак де Брезе зі своєю дружиною Шарлоттою. У неї був коханець, і для своїх з ним зустрічей, вона використовувала спальню, розташовану поруч зі спальнею чоловіка. Нещасний чоловік щоночі був змушений слухати стогін. Це продовжувалося до тих пір, поки Шарлотта з коханцем таємничо зникли. Може бути, чоловік винен у зникненні коханців, але цього ніхто не знає. Але повністю пара не зникла. Власник замку продовжував чути стогони кожну ніч. Це продовжувалося до тих пір, поки він не втратив розуму й не втік із замку. Ходять чутки, що пристрасні стогони чути кожну ніч по сей день.

Замки з привидами

Замок Варвік. Англія.

Цей замок, побудований в ХІвеке Вільгельмом Завойовником, бачив більше боїв, ніж будь-який інший замок Європи. Він просто просякнутий війною і болем руйнувань. Туристи воліють такі частини замку, як будинок з привидом сера Фулк Гревилла, який загинув в 1628 році від руки свого слуги, а так само вежу з примарами. Легенда свідчить, що кожну ніч привид власника замку матеріалізується з портрета, що висить на стіні у вежі. Відомо так само і підземеллі замку. Відвідувача постійно скаржаться на запаморочення і нудоту після того, як доторкнутися або до грат, або до будь-яких знарядь тортур.

Замки з привидами

Замок Лип. Ірландія.

Цей замок вже давно облюбували для себе привиди. У каплиці замку досить цікава історія. У 1532 році священик був убитий мечем свого рідного брата і його привид бродить в каплиці, яку назвали «кривавою». Та й підземелля багате історією: воно мало високий стелю, через який скидали вниз злочинців на дно, всіяне численними гострими шипами. Очевидці стверджують, що в замку так само неодноразово було помічено істота, розмірів з вівцю, що має обличчя людини і з чорними западинами замість очей.

Замки з привидами

Замок Чиллингем. Англія.

Це місце відоме серед туристів, навіть незважаючи на те, що місце це досить похмуре. Катом тут був Джон Мудрець, який катував приблизно 50 шотландців щотижня. Зараз відвідувачі чують по ночах, як кат перетягує трупи. Ще один знаменитий привид замку – Синій хлопчик. Кажуть, що ночами чути гучний плач протягом тривалого часу і після цього з’являються сині спалахи світла. Під час реставрації були виявлені тіла чоловіка і хлопчика, які були замуровані в триметрову цегляну стіну.

Замки з привидами

Единбурзький замок. Шотландія.

Зведений був у ХІІвеке. Це саме те місце, де невіруючі і скептики відразу стають віруючими. Цей замок є символів всіх замків Шотландії і побудований на місці згаслого вулкана. Це місце знамените постійними паранормальними явищами, що відбуваються тут. Привиди зустрічаються на кожному кроці. Часто туристи бачать примара Леді Гламіс, блукаючу залами замку. Її звинуватили в чаклунстві і спалили на багатті в 1537 році. Зустрічається і привид без голови. З підземелля ночами чути стогін ув’язнених. Коридорами бродять привиди старого в шкіряному фартусі і привид собаки, скаче навколо кладовища.

 

Замки з привидами

В цьому місці, як свідчать перекази, бродить привид Блакитний Леді. Вона заманює блукав навколо замку всередину, де нещасні зустрічають свою смерть. Це привид дочки господаря замку – Нормана. Її батько зґвалтував. Після цього з’явився на світ немовля, який був задушений власним батьком. Подейкують про те, що дитину позбавила життя дівчина. Але привид нещасної дівчини не єдиний в окрузі. Біла Леді – вважається, що це привид Маргарет Померой. Її замкнула в кімнаті сестра Элионора і тим самим прирекла сестру на голодну смерть. А все сталося через ревнощі. Обидві дівчини були закохані в одного парубка.

Замки з привидами

Замок Мушам. Австрія.

Цей замок – джерело легенд про привидів, а так само чудовий приклад австрійської архітектури. Цей замок був побудований в ХІІвеке. Ще він відомий, як Замок відьом. Цей замок був місцем, в якому здійснювалися криваві суди над відьмами. У 1675 по 1687 року тисячі жінок були засуджені у цих стінах за чаклунство. Їх жорстоко катували, а потім обезголовлювали в стінах замку. Саме з цієї причини багато привидів, відьом і бродять в цих місцях. Ще деякі вважають це місце притулком перевертня. У ХІХвеке біля замку Мушам були знайдені понівечені і розчленовані тіла оленів і великої рогатої худоби. Це стало причиною того, що деякі жителі були засуджені й посаджені в тюрму, як перевертні.