Захисні механізми людського організму

Захисні механізми людського організму Захисна система є однією з головних нашого організму. Саме вона старанно оберігає людське тіло від негативних факторів навколишнього середовища. Ця стаття познайомить вас з про дивовижних захисних механізмів, властивим людському організму.

Гикавка.

Людина починає гикати тоді, коли у нього виникають проблеми з травною системою. У більшості випадків гикавка починається, коли ми їмо занадто швидко великими шматками, переїдаючи. Таким способом організм дає зрозуміти, як про те, що їжу слід більш ретельно пережовувати, так і про те, що слід знати міру в кількості вживаної їжі.

Позіхання.

Помилково вважається, що це ознака лінощів чи нудьги. Вчені ж вважають, що позіхання виникає при перевантаженні головного мозку. Причиною позіхання стають недосипання, стреси, перенапруження організму. Під час позіхання повітря, яке ми вдихаємо якимось чином охолоджує наш перегрітий мозок. Ще при такому захисному механізмі збільшується надходження в кров кисню.

Потягування.

Якщо потягування контролюється людиною – це захисний механізм. Таким чином м’язи готуються до фізичних дій після повноцінного нічного сну. При потягуванні так само відновлюється кровообіг. Проводилися дослідження, в ході яких став відомий один цікавий факт: якщо потягатись безпосередньо перед ранковим прийомом їжі, це покращує людські смакові рецептори.

Міоклонічні судоми.

Кожна людина відчував наступне: засинаєш, ніби вже настав сон, але наші м’язи скорочуються настільки різко, що людина прямо підскакує на ліжку і миттєво прокидається. Це і називається міоклонічні судоми. А відбувається це тому, що сон настає дуже швидко, м’язи розслабляються, знижуються такі показники, як дихання і пульс. Але мозок все одно продовжує свою роботу і такі різкі зміни в організмі він приймає за передсмертний стан. Він посилає міоклонічні судоми для того, щоб «врятуватися». Принцип роботи порівняємо з шокером. Таким чином головний мозок намагається реанімувати вмираюче, як йому здається, тіло.

Чхання.

Завдяки чиханию носова порожнина людини звільняється від пилу, що накопичився аллерганов, різних мікробів. Якщо людина чхає раз за разом – це ознака того, що поруч знаходиться сильний алерген, який необхідно негайно віддалити.