Загублений світ племені сурма

Загублений світ племені сурма

На плато, відокремлене з усіх боків горами, на кордоні дотику Ефіопії, Судану і Кенії, проживає плем’я сурма. Це плем’я вважається самим таємничим серед усіх народів. У це місце дуже важко дістатися, та й не багато ризикнуть, так як доріг там немає, грунт, яка під час дощів перетворюється на кашу і по ній просто неможливо пересуватися. Та що й казати: навіть в прекрасну погоду таким витривалим тваринам, як мулам, пробратися по стежках досить важко, так як вони мають нахил, в деяких місцях, під 90 градусів.

При всьому цьому, жителі племені сурма НЕ зніяковіння тим, що відгороджені неприступними горами від усього світу. Вони вважають, що їм для життя цілком достатньо того, до чого вони звикли і того, що вони мають. А мають вони, за великим рахунком, не так і багато: невеликі стада тварин, простої споруди хатини із соломи та найнеобхідніші речі, які потрібні для існування. Однак, це не має особливого для них особливого значення. Вони горді і раді від того, що вони володіють свободою, у них немає господарів і вони повною мірою забезпечені землею для посадки провізії і пасовищ. Примітно, що, коли туристи таки проникають на їх територію, привітні з ними і завжди з полюванням позують перед об’єктивами камер. Але всі вони ставляться вельми зневажливо до всіх досягнень цивілізації.

Цей народ оздоблює своє тіло, причому робить це з завидною мистецтвом, користуючись всього лише двома кольорами: білим і оранжево – червоним. Перш, ніж переступити до малюнка, абориген повинен скупатися у воді, в якій заздалегідь розведений крейда. Після такого «купання» крейда на тілі висихає і тільки після цього сурма пальцем починає малювати, створюючи неймовірні шедеври. Червоний колір найбажаніший, так як його використовують дітлахи і жінки. Тут на дітях не економлять, з цієї причини всі вони розмальовані з голови до п’ят.

Багато жителів сурма ходять з поголеною головою. Це стосується не тільки чоловіків, а й дітей і навіть жінок. Але ось головна відмінність цих аборигенів в тому, що з досягнення двадцятиріччя дівчатам прийнято проколювати нижню губу і вставляють у нього диск з глини. При чому розміри цього диска поступово збільшуються. Від розмірів диска залежить краса жінки: чим більше диск, тим красивіше його власниця.