Як живуть жінки в Саудівській Аравії

Як живуть жінки в Саудівській Аравії

У жінок цієї країни на наш погляд життя далеко не солодка. Їх стан можна порівняти зі становищем в європейському суспільстві дитини. Жінка без дозволу родича або чоловіка не має права виїхати за кордон або вчитися. Однак, у багатьох питаннях їх життя набагато простіше.

Саудівська Аравія – єдина країна, в якій жінкам забороняється водити машину.

На це є кілька причин: перша – релігійна (кермо крутити – справа не жіноча). Салех Лохайдан, досить впливовий шейх, переконаний, що жінки почнуть народжувати потомство з дефектами, якщо сядуть за кермо.

За право водити машину в цій країні жінки борються протягом багатьох років. Формально жіночої статі водити не забороняється, однак, права на водіння отримати не можливо. Обходячи такі порядки, жінки водять автомобіль без прав. Покарання офіційного так само не існує. Все, що може зробити поліцейський – це подзвонити додому жінці і розповісти про подію. А тепер давайте розглянемо ситуацію з іншого боку: якщо жінці не можна за кермо, будьте ласкаві, забезпечте особистого водія або, на худий кінець, таксі. На такі послуги в Саудівській Аравії грошей потрібно не мало. Чоловіки так само підключаються до боротьби жінок і починають вимагати права водити автомобіль.

А як же користуватися послугами таксі, якщо таксист – чужий чоловік. Жінці спілкуватися з ним заборонено. А як же їхати? І на це питання є відповідь. Радник королівського двору і міністерства юстиції видав фету в 2010 році. У ній говориться про те, що жінка повинна водія, який працює на неї, годувати грудним молоком. У такому випадку чоловік стане для жінки родичем і без порушень закону може з нею спілкуватися.

Жінки цієї країни працюють вкрай рідко.

Це за того, що практично будь-яка робота передбачає спілкування з іншими чоловіками. Магазини – єдине місце розваги жінок, так як ніяких театрів і кіно тут немає. Повноцінну освіту отримати практично неможливо, а дівчата виходять заміж у ранньому віці.

Стиль одягу – вкрай неприємний момент.

Жінка зобов’язана носити чорні абай. Якщо на вулиці жінка не прикрила голову – вона отримає суворе зауваження від поліцейського. Це не обов’язково, проте багато залишають неприкритими тільки очі. А ось чоловікам прийнято носити білі довгі сорочки і більше нічого. Як на мене, це дуже зручно.

Якщо ти не жінка – вхід у багато парки тебе заборонений. Так само не може самотній чоловік обслуговуватися і в деяких магазинах. У деяких містах школярі вчаться в різний час, щоб не допустити спілкування хлопчиків і дівчаток. А в літаку, якщо чоловікові попалося місце поруч з жінкою, то пересадять саме чоловіка.

Молоді люди знайомляться старим способом: через родичів. З іншого – вкрай складно і небезпечно. Батько позбавив життя дочку в 2010 році за те, що вона спілкувалася з Facebook з молодою людиною.

Найсильніший ганьба для жінки Саудівської Аравії – арешт релігійної поліції за контакт з чоловіком, який не є родичем. У 2009 році за спілкування з чоловіками – немахрами (не рідними) двох молодих дівчат розстріляли публічно брати в присутності батька.