Як боротися зі сном

Як боротися зі сном

Вся наша життя – це боротьба. Люди борються з лінню, з шкідливими звичками. До такої боротьби, погодьтеся, потрібен певний підхід. Але зі сном, як не дивно, боротися досить просто. Необхідна ваша сила волі, причому не особливо сильна, та дотримуватися певних правил, написаних в цій статті.

Як же днем можна боротися зі сном?

Бувають моменти, коли ніч минула без сну. А що робити, якщо протягом дня поспати не вдається, так як справи розписані мало не по хвилинах? Спробуйте почати з чашки міцного чаю. Можна вжити навіть дві. Тільки не забудьте скибочки лимона. Ні в якому разі не додавайте в напій м’яту, так як вона відома своїми заспокійливими властивостями. Це може нагнати сон ще швидше. Прийміть холодний душ. Ще один рецепт напою: мінералка, шматочок лимона і столову ложку меду. Перемішайте інгредієнти і випийте напій залпом.

Як побороти сон, якщо ви за кермом?

Якщо є можливість, то не боріться з сном в цьому конкретному випадку. Адже це може коштувати життя як ваших, так і ваших пасажирів. Коли відчуваєте, що очі просто злипаються, зупиніться у придорожньому готелі і відпочиньте. На крайній випадок просто зупиніть машину на узбіччі. Поспіть хоча б 3 – 4 години. Якщо ж ви контролюєте ситуацію і впевнені у власних силах, можна обійтися без сну. Лише під час тривалих поїздок все ж зупиняйтеся на відпочинок кожні дві години. Під час зупинки залишіть салон машини і трохи розімніть ноги.

Як боротися зі сном в нічний час?

Всім відомо про те, що вночі стримувати себе від сну досить складно. Для такого випадку так само є рецепт: кола з міцною кавою. Пропорції 50 на 50. Утримайтеся від зручних для сну поз. Займіться чим-небудь: поспілкуйтеся з оточенням, поговоріть по телефону, або затейте захоплюючу гру. Якщо є можливість, подивіться фільм, тільки не нудний.

Як боротися зі сном на роботі?

Для того, щоб таких ситуацій не виникало, слід дотримуватися правильного режиму дня. Сну приділяйте не менше семи годин. Якщо є можливість, періодично влаштовуйте собі невеликі перерви на роботі, під час яких приділіть 20 хвилин сну. За цей час ваші сили відновляться, з’явиться енергія для продовження роботи. Пийте міцний кава, але не перестарайтеся. Велика кількість кофеїну подіє на серце, шлунково-кишковий тракт. Якщо робота монотонна, розбавте її активністю. Можна так само проговорювати вголос дії, які ви виконуєте. Умивайтеся холодною водою.