Винаходи які придумали мусульмани

Винаходи які придумали мусульмани 1. Шампунь і мило. Одна з вимог ісламу – обов’язкове щоденне купання. Мусульмани зайнялися поліпшенням рецепта мила. Їм належала ідея додати рослинні масла в гідроксид натрію і ароматичні сполуки. Один мусульманин відкрив баню в Брайтоні і завдяки цьому в 1759 році в Англії з’явився шампунь.

2. Кава. Одна легенда свідчить, що араб Халід пас овець в регіоні південній Ефіопії, у Кафі. Він звернув увагу на те, що вівці стають енергійніше після того, як поїдять певні ягоди. Халід зібрав ці ягоди і зварив перший кави в історії. Перший вивіз зерен був в Ємен з Ефіопії. У Терцію і Мекку він був завезений в 15 столітті. Звідти в 1645 році він був привезений до Венеції. У 1650 році турок Паскуа Росі кавові зерна привіз до Англії і на вулиці Ломбард в Лондоні відкрив першу кав’ярню.

3. Хірургічні інструменти. Знаменитий мусульманський хірург, Аль – Захраві, придумав безліч хірургічних інструментів, якими донині користуються сучасні хірурги. Це такі інструменти, як щипці, скальпель, тонкі ножиці, медичні пилки. Саме він звернув увагу на те, що кетгут, які використовують для того, щоб налагоджувати внутрішні шви, знімати не потрібно, так як вони розсмоктуються природним шляхом. Його можна застосовувати при виробництві медичних капсул. Ібн Нафис, мусульманський лікар, за 300 років до Вільяма Гарвея, описав процес кровообігу.

4. Обід із трьох страв. У 9 столітті з Іраку до Кордови Алі ібн Нафи приніс концепцію обіду, який складається з трьох страв. Перше, після нього прийнято їсти м’ясо або рибу, а потім подають горіхи або фрукти. Так само Алі ібн Нафи ввів в ужиток кришталеві склянки.

5. Килими. Середньовічні мусульмани вважали, що килим – це невід’ємна частина якогось раю. Мистецтво ткачів займало досить високе місце в мусульманському суспільстві, весь час з’являлися нові й нові фарби. Природно, і сама техніка якості була на вищому рівні. В цей же час в Європі було прийнято встеляти підлогу плетеними килимками. Через те, що в ті часи про гарну прибирання не могло бути й мови, під такими Постілки постійно збиралося багато сміття. Природно, перські й арабські килими стали досить популярні і мали велику цінність.

6. А ще шахи, камера, парашут, чек і сучасну хімію теж принесли мусульмани. Щоб ми сьогодні робили без цих винаходів?!!