Використання ноутбуків в польоті заборони знімаються

Використання ноутбуків в польоті заборони знімаються

Останнім часом спостерігається повсюдне послаблення обмежень, що накладаються на використання електронних засобів пасажирами в літаках. Згідно Aviation Week & Space Technology, багато експерти приходять до висновку, що існуючі заходи безпеки перебільшені і користування гаджетами під час перельотів не несе потенційної загрози. Однак не всі поділяють таку точку зору. Поки що заборони знімаються обережно і не на всі пристрої, функції та періоди польоту.

Однією з найбільш ліберальних у цьому питанні компаній стала Estonian Air (її представництво є в Москві), в середині червня дозволила користування електронними пристроями на борту літаків протягом усієї протяжності перельоту. Таке рішення мотивовано покращенням сервісу для клієнтів естонських авіаліній, але включає в себе кілька обмежень:

  • всі пристрої можуть використовуватися в звичайному режимі до моменту закриття дверей літака, в решту повинен бути встановлений льотний режим;
  • обов’язкова вимога – відключення Bluetooth;
  • ноутбуки і інша велика електроніка при зльоті, посадці і в інші небезпечні періоди польоту повинна зберігатися в ручній поклажі.

«Попереду планети всієї» у лояльному ставленні до користування гаджетами на борту знаходяться різні американські авіалінії, ще з кінця минулого року внесли значні поправки в правила для пасажирів. В залежності від компанії вони можуть істотно відрізнятися. Приміром, той же користування бездротовим зв’язком може бути дозволено або заборонено.

Що стосується безпосередньо ноутбуків, заходи, що застосовуються до їх використання на повітряних кораблях, ґрунтуються принаймні на чотирьох «китах».

  1. Заборона на користування ноутбуками під час зльоту і посадки пов’язаний, зокрема, з небезпекою травмувати себе або інших пасажирів своїм важким електронним другом.
  2. Незважаючи на те, що останні випробування не підтвердили цього, вважається, що пошук бездротових мереж електронними пристроями, і в тому числі лептопами, може створювати перешкоди чутливого навігаційного обладнання літака.
  3. Подібні перешкоди від роботи електронних пристроїв можуть мати серйозні наслідки на старих літаках і в критичні моменти польоту.
  4. Користування будь-якими пристроями зі зрозумілих причин заборонено під час передпольотного інструктажу про безпеку.

Прогнози експертів зводяться до того, що незабаром користування всіма типами мобільних електронних пристроїв буде дозволено протягом усього польоту. Aport.ru підкаже, де і який ноутбук буде найвигідніше придбати для постійних поїздок і перельотів.

  • вконтакте

вконтакте