Видобуток алмазів

Видобуток алмазів Такі дорогоцінні камені, як алмази, видобуваються у вельми екстремальних умовах. Їх видобуток відбувається в пустелях, на самому дні океану, в тропіках Африки, за Полярним колом. Раніше, до ХХ століття, алмази добували на території Бразилії, Індії і Борнео. Пізніше ці камені знайдені були в 35 країнах, з яких у 25 країнах, на сьогоднішній день, відбувається видобуток алмазів.

Раніше алмази добували тільки в розсипах річок. З річкових пісків Бразилії та Індії алмази намивали, дуже часто тоді, коли промивали золотоносний алювій. Основними інструментами для того, щоб витягти породу, були лопата і кайло. У наслідку її збагачували за допомогою лоточків для промивки золота. Були невідомі породи, в яких відбулося утворення алмазів.

На всій планеті алмази поширені не рівномірно. В області африканської Сахари, в Індії, країнах Далекого Сходу, в області Полярного кола та Австралії спостерігається найбільше скупчення алмазів.

У другій половині 19 століття були відкриті кімберлітові трубки, що вельми сприяло розвитку нових методів вилучення алмазів і з видобутку. У районі міста Кімберлі перші трубки розробляло величезна кількість старателів, які на своїх ділянках в межах трубок мали власні канатні дороги, по яких транспортувалися породи. Коли глибина гірських робіт збільшилася, розробка окремих ділянок ставала все більш небезпечною і трудомісткою. Для вирішення цієї проблеми було прийнято наступне рішення: об’єднати для централізації технологічних процесів видобутку алмазів. У результаті з’явилася єдина компанія з розробки все п’яти трубок району: Де Бірс, Дютойтспен, Кімберлі, Весселтон, Бултфонтейн. Компанія була заснована в 1888 році і носила назву «Де Бірс консолідейтед Майнз».