Вімблдон цікаві факти

Вімблдон цікаві факти

Вімблдонський турнір (англ. Wimbledon Championships) – найстаріший і найпрестижніший тенісний турнір, один з чотирьох турнірів Великого шолома.

Проводиться щорічно в червні-липні, в містечку Вімблдон, Лондоні. Тривалість – 2 тижні, іноді більше з причини затримок у грі, викликаних дощем.

Єдиний з чотирьох турнірів Великого шолома, який проводиться на трав’яних кортах.

Всеанглійський клубу лаун-тенісу і крокету, який і займається проведенням Вімблдону, був заснований в 1868 році – спочатку в якості крокетного клубу, але 1877 році у відомство клубу додали і тенісна першість. Історія турніру почалася з… машинки для стрижки газонів.

Її подарував крокетчикам в 1872 році хтось Джон Уолш, поставив при цьому умова: ухвалити його дочка в довічні члени клубу. І ось машинка зламалася. Нова коштувала 10 фунтів – великі гроші, по тим часам, клуб такими засобами і близько не мав. І тоді в голову когось з членів клубу прийшла думка провести змагання і заробити на газонокосарку.

Плату за участь у турнірі в розмірі однієї гінеї внесли 22 гравця в надії отримати головний приз – 35 гіней. Ці гроші дісталися Спенсеру Гору – першому чемпіону Вімблдону. А його перший фіналіст – Маршалл – заробив трохи більше семи гіней. На фіналі були присутні 200 глядачів, а квиток коштував всього один шилінг.

Через вже п’ять років змагання з тенісу на газоні придбали таку популярність, що зовсім витіснили крокет з поля діяльності клубу. Вімблдон стрімко розширювався. У 1884 році були додані жіночий одиночний турнір і чоловічі пари. А в 1913-му додали жіночі пари і змішаний розряд.

Традиційними кольорами Вімблдону є зелений і пурпурний. Тенісисти повинні виступати на щоглах в одязі тільки білого кольору. До гравців жіночої статі завжди звертаються на «міс» або «місіс» під час проведення матчів. До тенісистам-чоловікам, однак, звертаються тільки за прізвищем.

Переможець чоловічого одиночного турніру отримує в якості призу кубок з позолоченого срібла. Переможниця у жіночому турнірі отримує срібний піднос, який отримав назву Блюдо Роузуотер (Rosewater Dish). Крім трофеїв, переможці отримують грошові призи.

У 2010 році на Вімблдоні зіграли найдовший матч в історії тенісу
Поєдинок між Джоном Изнером і Ніколя Маю в першому колі розтягнувся на три дні.
Матч тривав 11 годин і п’ять хвилин і завершився перемогою з рахунком Існера 6:4, 3:6, 6:7 (7:9), 7:6 (7:3), 70:68.

Ну і наостанок ось таке цікаве спостереження.
У 2008 році збірна Іспанії з футболу стала Чемпіоном Європи, а через тиждень іспанець Рафаель Надаль завоював свій перший титул на Вімблдоні
У 2010 році Надаль другий раз став переможцем Вімблдону, а через тиждень Іспанія стала Чемпіоном Світу з футболу.