Вчені пояснили причину ліні

Вчені пояснили причину ліні

Вчені – люди неординарні. Вони зробили заяву, що лінь можна пояснити, а може навіть в майбутньому і лікувати! Спостерігаючи за мишами, вони помітили, що частина особин набагато більше інших. З цього випливає два висновки: 1) Напевно, вченим було лінь займатися роботою і вони просто спостерігали за мишами. 2) Вони заявили – лінь відбувається від нестачі гена, який відповідає за синтез білка, що регулює енергобаланс клітини. Логічно припустили, що у людини така ж проблема.

Свою виконану роботу канадські уми університету Макмастера віддали на публікацію відомий журнал Proceedings of the National Academy of Sciences. Була виведена популяція гризунів, позбавлених певних генів. Ці гени контролюють вироблення ферменту АМФК, який, активуючись при значному споживанні енергії клітини, переводить її в «енергозберігаюче» стан. Люблять побігати миші помітно відрізнялися своїм активним способом життя від своїх побратимів, у яких відсутні дані гени.

Виведені штучно миші зовсім не відрізнялися від звичайних зовні, але були вельми менш рухливими. З’ясувалося, що у них менше мітохондрій – внутрішніх «електростанцій», що синтезують джерело енергії клітини АТФ, а їх м’язова тканина гірше поглинає глюкозу.

Вперше вчені показали взаємозв’язок між АМФК, роботою мітохондрій і фізичними навантаженнями, зазначає Грегорі Стайнберг керівник дослідження. Результати дослідження допоможуть зрозуміти любителів полінуватися і тих, кому важко забезпечувати собі потрібний рівень фізичного навантаження (наприклад, астматики).