Цікавий факт про озеро скелетів

 

Цікавий факт про озеро скелетів

У цій статті ви знайдете багато цікавих фактів про озеро скелетів. В Індії, на висоті приблизно в 5 кілометрів в Уттаракханд, розташувалося це озеро, Рупкунд. Під час танення льоду випливають на поверхню, бо плавають в озерних водах, неймовірна кількість людських останків.

 

Цікавий факт про озеро скелетів

Це озеро скелетів помітив доглядач мисливського заказника в 1942 році, проте про кістках в цьому озері вперше згадали в кінці 19 століття. Спочатку думали, що це трупи солдатів Японії, які намагалися пробратися в область, але програли в битві зі страшними погодними умовами. Під час другої світової війни була вислана команда британських дослідників з метою визначення походження знайдених останків. І все-ж по закінченню дослідження встановили, що ці скелети ніяк не можуть належати нібито японським солдатам, так як вони належать більш раннього тимчасового періоду.

 

Цікавий факт про озеро скелетів

Дослідники Британії та вчені висунули припущення, ніби дані останки належать генералу з Кашміру, Зоровару Сінгху і його невеликої армії солдатів; вони повертаючись після Тибетського Битви, заблукавши, загинули, у 1841году.

 

Цікавий факт про озеро скелетів

Однак у 1960-их роках на знайдених кістках був проведені тести радіовуглецю, які спростували і цю теорію. Ці тести дали невизначені вказівки на те, що ці останки можуть належати до періоду, починаючи з початку 12 століття і закінчуючи 15 століттям. Це змусило істориків асоціювати останки з нападом на Гімалайський Гарвана, Мохаммадом Тулаков. Інші ж історики припускали, що цих нещасних вразило невідомої епідемією.

 

Цікавий факт про озеро скелетів

Антропологи ж просували наступну версію: ритуальні самогубства. З ініціативи National Geographic, які дізналися про «озері скелетів», була організована експедиція вчених індії, а також вчених з Європи, в 2004 році і правда поступово почала випливати назовні. Аналіз ДНК розподілив покійних на дві групи за фізичними даними: перша група представляла собою коротко рослих загиблих, в другу ж увійшли дуже високі. З’ясувалося, що трупи належать ще більш раннього часу.

 

Цікавий факт про озеро скелетів

Тести ж по радіовуглецевий тест встановив цікавий факт, більш конкретну дату: 850 рік н. е..! Були виявлені тріщини на черепах, які виникли в результаті удару по голові. Цікавий факт: ці удари наносилися круглими предметами, з розміром кулі для крикету. Оскільки більше ніяких пошкоджень виявлено не було, виходить, що удари проводилися зверху. Єдине пояснення, яке здалося більш логічним виявилося таким: щось падало з неба, на зразок величезного граду.

 

Цікавий факт про озеро скелетів

Це пояснило загибель стількох людей з однаковими травмами. Немає жодних історичних відомостей про будь торгових маршрутах в цих місцях, однак, озеро Рупкунд розташовується на одному з важливих шляхів паломництва культу Нанда Діва, свято, яке відзначали раз в 12 років. У групі було 500-600 осіб, які, швидше за все, були паломниками. Вони, мабуть, спускалися вниз, щоб дістатися до води, але погода різко погіршилася.

 

Цікавий факт про озеро скелетів

Не маючи жодного шансу сховатися в Гімалаях, всі вони загинули. Крижані води зберігали їх трупи протягом сотень років. У деяких відмінно збереглися частини одягу, а у більшості-нігті і волосся. У повніше ймовірно, що загинули не всі, деякі, можливо, повернулися назад і повідали про трагедію, так як існує неймовірно цікавий фольклор. Пісня місцевих жінок оповідає про богиню, розлючену на людей, які забруднювали її притулок в горах. І вона на них обрушила «тверді як сталь» великі градини. Залишайтеся з нами і Ви дізнаєтеся ще дуже багато цікавих фактів.