Цікаві історичні факти про перуках

Цікаві історичні факти про перуках

Що увійде в моду в державі – перука або ж лисина – залежить на пряму від харизми лисого правителя. З гордістю король Франції, Карл Лисий, всім демонстрував свою лису голову. У підсумку, багато придворних, як чоловіки, так і жінки, брили голову налисо, наслідуючи свого правителя.

Своє надзвичайно рідке волосся не виявляв жодного бажання демонструвати Людовик XIV. Саме з цієї причини перуки стали популярні, причому не тільки у Франції, а й захопили і всю Європу.

Замість перуки на голові носив лавровий вінок знаменитий Юлій Цезар.

Перуки носили практично скрізь. Почалося все з Персії. Після цього у персів ідею перехопили греки, правда, тільки для театральних виступів. Римляни взагалі перуками користувалися в повсякденному житті. У Римі перука свідчила про статус людини.

Цікаві історичні факти про перуках

Матеріалом для перук служило натуральне волосся. Їх робили навіть з волосся злочинців, які за свої діяння були засуджені до смертної казні. Якщо ув’язнений мав шикарне волосся, і він був засуджений до страти, найчастіше свою шевелюру він заповідав родичам, які, згодом, могли продати волосся за великі гроші.

Петро I завіз перуки в Росію. Він був відомий тим, що любив різні дивовижі з заходу. За його наказом, перуки носили не тільки дворяни, але й військові.

Перука блондинки

Чоловіча стать частіше звертає увагу на власниць білого волосся. Наприклад, в Стародавньому Римі, дівчата легкої поведінки найчастіше мали світле волосся. Ціна ж за білу перуку завжди була вищою, ніж на будь-яку іншу. У середньовіччі вважалося, що світле волосся – це ознака благородної крові. Франція, XIV століття – король підписує наказ, в якому йдеться про те, що ніхто не має права носити перуки з світлого волосся, крім осіб королівської крові. Під час правління Короля-Сонця світлу перуку було прийнято носити тільки ввечері. Вранці носили темні перуки. Ціни на світлі перуки залишаються найдорожчими. Ті люди, яким перуки з світлого волосся було не по кишені, вони висвітляли  перуки з темного волосся: наприклад, посипали їх пудрою або ж борошном.

Рудий парик

Протягом європейської та античної історії перуки з рудим волоссям практично не робили. Наприклад, в таких країнах, як Єгипет і Греція рудий колір волосся вважався екзотичним. В середні віки в Європі, рудий колір волосся вважався одним з ознак відьми. У середині XIX століття стали використовувати руді перуки не зовсім ординарно: саме тоді в цирку з’явилося амплуа «Рудого Клоуна».

Перука брюнетки

Ознакою порядності в Стародавньому Римі вважалися темне волосся. Так, дівчата легкої поведінки, що мають світле волосся, в той час, коли виходили в світ, завжди носили перуку брюнетки. У Греції актори так само користувалися перуками. При цьому «хороший» герой завжди були світловолосими, а ось чорне волосся мали негативні персонажі.