Цікаві і маловідомі факти про сон

Цікаві і маловідомі факти про сон

– Як зуміли довести вчені, вплив на сновидіння роблять зовнішні фактори. Ось приклад: якщо ви засинаєте в холодному приміщенні, вам може приснитися, що ви на відпустку вирушили на Північний Полюс.

– Сни можуть віщати про захворювання. У прямому сенсі, вони не можуть бути пророчими. Наприклад, якщо сон, який ви бачили, одноразовий, можете з легкістю його проігнорувати. Але от якщо сон повторюється кілька разів, тим більше, якщо він не приємний і викликає тривогу, якщо він вам чітко запам’ятався, ні в якому разі не ігноруйте його. Цей сон – попередження вам.

– Люди, які кинули таку шкідливу звичку, як паління, бачать більш яскраві сни, ніж ті, хто продовжують курити, і навіть яскравіше, ніж люди, які ніколи не курили.

– Чоловіки у своїх снах бачать приблизно 70% чоловіків. А от сни, які сняться жінкам, в рівній мірі «показують» як жінок, так і чоловіків.

– Всі, без винятку, люди бачать сни. За одну ніч людини відвідує від 4 до 6 сюжетів, при цьому вони не залежать один від одного. Сон запам’ятовується набагато краще, якщо чоловік прокинувся під час швидкої фази сну.

– Приблизно 20% снів включають в себе тих людей і ті місця, з якими людина стикається в реальному житті. Кожен сон включає в себе унікальні картинки, властиві конкретному сну. Вчені встановили, що деякі люди наділені здатністю дивитися на свої власні сни тільки в якості стороннього спостерігача, при цьому людина не прокидається під час сну. Цей стан має назву «усвідомлене сновидіння», і це явище саме по собі є загадкою для вчених.

– Кольорові сни можуть бачити 90% людей. Відсоток ще вищий – 95% – серед людей віком до 25 років. Дослідники пояснюють це тим, що молоде покоління практично не застало чорно-білого телебачення.

– Люди, позбавлені зору від самого народження, бачать обмежені сни. А обмеження складаються з емоцій, смакових якостей, звуків, а також нюху.

– Сни частіше привносять негативні емоції, ніж позитивні. Найпоширеніша емоція, випробовуване людиною під час сну – тривога. Люди, які здатні не звертати уваги, або ж просто ігнорувати те, що здатне викликати в них занепокоєння, дуже рідко здатні запам’ятати свої сни. Як правило, вони взагалі не здатні згадати навіть деякі їх фрагменти.

– Сон супроводжується хропінням тільки під час повільної фази сну. Цікавий факт: під час хропіння людина не здатна бачити сни.

– Люди на багато менше піддають себе ризику передчасної смерті, якщо сплять по 6 – 7 годин на добу, ніж ті, хто спить повноцінних 8 годин. А от у тих, хто спить по 5 і менше годин на багато частіше виникають психічні проблеми різного роду, ніж у тих, хто проводить уві сні 8 – 9 годин.

– Під час сну очі роблять хаотичні рухи. Це відбувається в період швидкого сну.

– За все життя середньостатистична людина проводить 6 годин уві сні.

– Зверніть увагу на те, що сни, по своїй суті, є символічними. Ті чи інші особи, або ж певні образи, які ми бачимо в снах, є відображенням вашого ставлення до них.

– Вченими були проведені експерименти, в ході яких стало відомо, що якщо людина бачить сни в синіх або зелених тонах, то у людини в житті все добре і стабільно. Якщо сон пофарбований червоним кольором – це означає різке підвищення температури або ж яке-небудь захворювання. Чорний колір розповідає про те, що незабаром людина випробує нервовий зрив.