Цікаві фати про наслідки порушення сну

Цікаві фати про наслідки порушення сну

Всі ми стикалися з такою проблемою, як безсоння і порушення сну. Ваш сон порушений, якщо ви здатні без проблем заснути за 10 хвилин посеред дня. Сон порушується з безлічі причин: багато роботи, тривалий перегляд телевізора, стресовий стан тощо. З цієї статті ви дізнаєтеся про наслідки порушення сну.

1. Збільшується тяга до вуглеводів.

Коли ваш сон порушений, в організмі різко знижується вироблення гормону лептину, який відповідає за насичення вашого організму. Коли лептину стає менше, починається тяга до калорій, особливо до вуглеводів. Тяга виникає незалежно від того, чи достатньо вуглеводів в організмі. Це дуже негативно впливає на людей, які використовують дієту для схуднення.

2. Атеросклероз.

Як відомо, недолік сну викликає стрес. Це призводить до того, що в організмі різко підвищується рівень кортизолу. Якщо виникає такий дисбаланс, це призводить до затвердіння артерій – атеросклерозу. А ось це вже по-справжньому погано, так як атеросклероз викликає серцевий напад. Крім цього, підвищений рівень в організмі кортизолу призводить до втрати м’язів, а жир при цьому накопичується і втрачається кісткова маса. Так само високий рівень кортизолу знижує процес вироблення тестостерону і різко знижує гормон росту. Так само це призводить до гіпертонії і депресії.

3. Порушення толерантності до глюкози.

Якщо організм не отримує нормальний сон, це призводить до підвищеної активності центральної нервової системи. Такі дії стають причиною, по якій підшлункова залоза не в змозі нормально виробляти такий гормон, як інсулін. Наш організм гостро його потребує, та як інсулін сприяє перетравленню глюкози.

4. Підвищується рис раку молочної залози.

Деякі вчений стверджують, що між порушенням сну і раком молочної залози існує нерозривний зв’язок. У нічний час виділяється мелатонін, який здатний скорочувати вироблення нашим організмом естрогену. Цей процес може відбуватися тільки вночі, та як світло заважає вироблятися мелатоніну. У зв’язку з цим, рівень естрогену з легкістю може вирости, і це може привести до раку молочної залози.

5. Дратівливість і депресія.

Якщо людина не висипається, це призводить до виснаження нейромедіаторів в мозку. Саме вони відповідають за регулярне настрій людини. Ось і виходить, що людина, яка відчуває нестачу сну, дуже дратівливий і легко може увігнати себе в депресію.

6. Знижується не тільки увагу, але і здатність зосередитися.

Проводилися дослідження, які показали, що люди, які вели активну діяльність протягом 19 годин, показали результати тесту по продуктивності гірше, ніж ті люди, у яких відсоток алкоголю в крові дорівнював 0,08. Це якраз той рівень алкоголю, який не дозволяє людині себе контролювати, а так само людина не здатна розумно міркувати.

7. Ослаблена імунна система.

Вченим вдалося довести, що відсутність нормального сну робить негативний вплив на білі кров’яні клітини в нашому організмі. Це призводить до того, що людський організм втрачає здатність боротися з будь-якими інфекціями.

8. Ожиріння.

Якраз в ході першого кола сну в нашому організмі виробляється гормон росту. Люди постарше витрачають зовсім небагато часу на глибокий сон, в результаті вироблення гормону росту різко скорочується. Якщо недолік сну відчуває юна особа, це має завчасно знизити гормон росту, що призведе до прискорення набирания жиру.