Цікаві факти зі світу гонок Формула 1

Цікаві факти зі світу гонок Формула 1 Гоночний спорт, якому досить скоро виповниться сто років, вважається одним з найпопулярніших у всьому світі. Гонки на мотоциклах і болідах збирають тисячі глядачів на трибунах і в десятки разів більше біля екранів телевізора.

  • Найпопулярнішими вважаються «королівські гонки» на болідах Формули 1, які розвивають швидкості до 300 кілометрів на годину. Гонки проводяться на спеціально підготовлених трасах. Ставки зроблені, звичайно, на видовищність – ви навряд чи забудете той день, коли побуваєте на стадіоні близько гоночного треку і побачите на власні очі, як повз вас блискавкою проносяться гоночні боліди.
  • Гоночний спорт і заїзди на Формулі 1 вважаються азартних видом спорту, навіть незважаючи на те, що букмекерські контори охочіше приймають ставки на футбольні та баскетбольні матчі. Переможця в заїзді важко визначити до самого останнього кола, а іноді навіть доводиться застосовувати точну апаратуру, адже рахунок йде на тисячні частки секунди.
  • За один заїзд пілот боліда втрачає в середньому півтора-два кілограми ваги, так як за час гонки від нього потрібна гранична концентрація, увагу та швидкість реакції.
  • Гоночний болід Формули 1 сконструйований таким чином, що при швидкості трохи вище 150 кілометрів на годину, він теоретично може їхати навіть по стелі під дією притискної сили.
  • Дивно, наскільки великий потенціал і можливості гоночного боліда. На швидкості в 200 кілометрів на годину, пілот може повністю зупинити машину за трохи більше 50 метрів. За весь час гонки пілот перемикає коробку передач більше трьох тисяч разів. Гонщики інших машин перемикають швидкості трохи рідше – близько двох з половиною тисячі разів за гонку.
  • Особлива увага приділяється безпеці пілота. Незважаючи на те, що трек обгороджений спеціальними відбійниками і насипами з гравієм і піском, на високих швидкостях ушкоджень при зіткненні уникнути не вдається. Спеціальна система безпеки і незалежних ременів допомагають пілоту не тільки вижити, а й самостійно вибратися з боліда навіть при страшних аваріях. Тим не менш, не обходиться і без трагічних наслідків.