Цікаві факти з життя комах

zuk-1

– Павуки харчуються комахами. Так ось: вага всіх комах, яких поїдають за один рік павуки, перевищує вагу всіх людей, які живуть на планеті Земля.

– Їжу метелики пробують, як не дивно, задніми лапками. Якого кольору крила метеликів залежить від крихітних частинок, які мають здатність відбивати світло.

– На нашій планеті налічується приблизно 400 тисяч жуків. Найбільший з них – жук-титан. Його розміри можуть досягати до 17 сантиметрів.

zuk-2

– У Таїланді жуки вважаються делікатесом. Найпопулярнішими жуками в цій країні вважаються смажені сарана і цвіркуни. Жуки дуже багаті вуглеводами, мінералами, білками і вітамінами.

– Вуха у цвіркунів знаходяться на передніх лапах. А чи відомо вам, що за цвіркунами можна визначити температуру? Просто порахуйте, скільки разів цвіркун стрекоче на хвилину, розділіть отримане число на два. До числа, яке у вас вийшло, додайте 9 й знову поділіть на два. Отримане число і є температурою за Цельсієм.

– Такі дрібні комахи, як мокриці, з шаленою швидкістю махають своїми крильцями. Швидкість дорівнює 62 760 разів всього за одну хвилину.

zuk-3

– Приблизно одна третя всіх комах, що мешкають на землі, – м’ясоїдні. Більша частина із них полюють, а не харчуються падаллю або ж відходами.

– Саме швидколітаюча комаха – бабка. Вона здатна летіти зі швидкістю 57 кілометрів на годину.

– У світі на даний момент налічується 8800 видів мурах. Для порівняння: птахів нараховують тільки 9000 видів. Цікавий факт: мурахи ніколи не сплять.

– Снігові скорпіони здатні пережити температуру -6 градусів за Цельсієм. Це стає можливим, оскільки їхня кров містить антифриз. Однак якщо взяти такого скорпіона в руки, він, на жаль, помре.

– Комахи з’явилися на землі приблизно 400 мільйонів років тому. Вони вважаються першими жителями планети. Комахи змогли пережити п’ять масових катаклізмів. Вони, як ми бачимо, більш живучі, ніж динозаври.

zuk-4

– Ще один цікавий факт: тарган здатний жити без голови 9 днів. А самки тарганів народжують до 2 мільйонів яєць.

– На Землі існує понад 35 тисяч видів павуків. Вчені постійно відкривають нові види.

– Самець щипавки з’являється на світ з двома статевими органами. Причому їх розміри перевищують розмір самої комахи. Ці органи тендітні, здатні легко ламатися. Саме з цієї причини комаха має два даних органи.

– Бджола має п’ять очей: два з них розташовані спереду, а три – у верхній частині голови комахи. Швидкість, з якою медоносна бджола махає своїми крилами, дорівнює 11 400 разів на хвилину. При польоті крила видають звук, що дзижчить.

zuk-5

– Потомство павуків Amarobia з’їдає свою матір відразу після того, як з’явиться на світ. Є такі види павуків, самки яких починають трапезу самцем відразу після того, як він її запліднив. Покійний батько перетворюється в їжу для своїх дітей.

– Блохи можуть стрибати на відстань, що у 130 разів перевищує довжину її тіла. А коники – на відстань, що перевищує саму комаху в 40 разів.

– Attacus Altas – найбільший метелик у світі. Розмах крил просто неможливо собі уявити: 30 сантиметрів! Його часто приймають за птаха, а не за метелика. Погодьтеся, не помилитися важко.