Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна Альберт Ейнштейн – фізик-теоретик, один із засновників сучасної теоретичної фізики, лауреат Нобелівської премії з фізики 1921 року, громадський діяч-гуманіст. Жив у Німеччині, Швейцарії та США. Вікіпедія

Що ж ми насправді знаємо про цю людину? Асоціативний механізм мозку підсовував образи та формули – розпатлані у творчому хаосі волосся на голові, пишні вуса, Е = mc2, висунутий язик на супер-популярної фотографії, згадалися постулати теорії відносності, швидкість світла і таке інше, що як з’ясувалося не має ніякого відношення до людини Ейнштейну, а являло собою, скоріше, його попсову проекцію у свідомості. Такий собі спрощений образ з двома-трьома ярличками. Мені стало соромно, і я вирішив познайомитися з біографією великого тезки ближче. Результатом роботи і стала ця коротка, але я сподіваюся цікава витяг з семи маловідомих фактів, які мали місце бути в житті генія. Джерело

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Альберт Ейнштейн, 4 роки

Ейнштейн народився слабким і хворобливим дитиною при важких пологах. Його гігантська голова неправильної деформованої форми викликала серйозні підозри лікарів на вроджену розумову відсталість дитини. Стурбовані батьки з жахом спостерігали, як хлопчик дорослішає і мовчить. Альберт не вимовив жодного слова до чотирьох років. Але навіть після досягнення цього здавалося б вже достатнього для розмови віку хлопчик говорив дуже повільно, що посилювало підозру на деяку відсталість у розвитку.

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Перший президент Ізраїлю – Хаїм Вейцман

У 1952-му році, коли помер перший президент Ізраїлю Хаїм Вейцман, прем’єр-міністр країни запропонував Ейнштейну очолити державу. Гей, хлопче, ти повинен зробити для політики своєї країни теж саме, що і для фізики, запропонував він вченому. Однак той відмовився від почесної посади, висловивши жаль з приводу відсутності необхідних особистих якостей для великої політики – «Боюся, у мене немає природних здібностей і досвіду, щоб мати справу з політиками і правильно здійснювати управління державою», – «Відморозився» вчений.

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Малюнки дослідження мозку Ейнштейна доктором Харвер

Ейнштейн помер в 1955 році, у віці 76 років. Йому необхідно було терміново провести операцію, тоді він зміг би прожити ще кілька років. Але вчений відмовився, сказавши лікарям:«Я хочу піти тоді, коли цього вимагає мій організм. Продовжувати життя штучним шляхом здається мені поганим смаком. Це моя доля, мій час, щоб піти. Я Зробити це елегантно ». Через сім годин після смерті експерт з розкриття Томас Харвер видалив без згоди рідних і близьких мозок вченого для вивчення. Переїжджаючи по роботі з одного штату в інший, Харві всюди тягав із собою заспиртований мозок генія. Зрештою, вже в 90-х рр. минулого сторіччя мозок був знайдений в новій лабораторії Прінстонського університету, де Харвер їх витягнув з черепа великого вченого.

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Ейнштейн з дружиною Мілевою Марич

Геніальний фізик мав незаконнонароджених дочка від Мілеви Марич – своєї першої дружини. Оформили стосунки вони через рік після народження дитини. Цікаво, що про подальшу долю дівчинки нічого невідомо. У цей час Марич жила у своїх батьків у Воєводині без возлбленного. Швидше за все, дівчинка померла або була віддана на виховання. Через рік, у 1903 році, Ейнштейн і Марич одружилися в Берні, а в 1904 році народився їхній син Ганс-Альберт.

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Геній встиг залишити таємниче послання перед смертю

До того як померти уві сні, Ейнштйен вимовив останні свої слова медсестрі на німецькою мовою, якою та не володіла. Таким чином, ці слова виявилися назавжди втрачені для нащадків. Останній запис обривається на півслові: «Політичні пристрасті роздмухують полум’я, люди точно їх жертви …».

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Ейнштейн і Марія Кюрі

Ейнштейн розмірковував про роль жінок в армії і частенько жартував, що якщо заслати їх у великій кількості на лінію фронту, то це буде самим справжнім пеклом для супротивника. У своєму есе, написаному в 1931-му році, вчений написав, що в наступній війні патріотичні жінки повинні бути відправлені на фронт замість чоловіків. На думку фізика, це привнесло б певну новизну у військовій тактиці, ворог прийшов би в замішання і жінки легко взяли гору над супротивником.

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Ейнштейн в компанії приятелів – забудькуватий і розсіяний

Самий розумний хлопець у світі не може возитися з такими дрібницями, як одягти однакові шкарпетки або не забути захопити парасольку в проливний дощ. У Ейнштейна була моторошна пам’ять на ті речі, які він вважав несуттєвими. Це поширювалося і на дні народження. Як він одного разу написав своєю тодішньою майбутній дружині Мілевне Марич в листі, «прийміть мої запізнілі сердечні вітання в день вашого народження, яке було вчора і про яке я знову забув …».

Цікаві факти з життя Альберта Ейнштейна
Ейнштайн вірив у Бога

У 1921-му році вчений отримав телеграму з Нью-Йорка від рабина Герберта Гольдштейна. Той запитував, чи вірить Ейнштейн в Бога і запропонував відповісти оплаченої ним телеграмою, довжиною в 50 слів. Ейнштейну вистачило 24 слова. Цитую: «Я вірю в Бога Спінози, який проявляє себе в закономірною гармонії буття, але зовсім не в Бога, який клопочеться про долі і справах людей».