Цікаві факти з історії онлайн-ігор

Цікаві факти з історії онлайн-ігор Зараз у світі безліч онлайн-ігор – успішних і не дуже, популярних і «тільки для фанатів». Згадаємо лише ті ігри, які робили історію, тобто ПЕРШІ в чомусь.

  • Перша онлайн-гра була текстовою. Творці її були Річард Бартл і Рой Трабшоу. Мабуть вони були фанатами настільної гри Dungeon&Dragons», так як перша онлайн гра її дуже сильно нагадувала. Працювала вона через TelNet. Не було ще в ті часи сучасної графіки, тому користувач повинен був володіти неабиякою часткою уяви, щоб уявити все те, що він пише на екрані. А доводилося в ті часи писати і читати, а потім і в голові аналізувати все: і який у вас меч, і яка накидка і де варто потрібний вам персонаж.
  • Перша комерційна багатокористувацька онлайн-гра називалася «Острова Кесмаи». Народилася вона разом зі мною в 1984 році і користувачам доводилося за кожну годину гри платити близько 10 доларів. Забагато якщо чесно, за не найбільше задоволення читати текст, а адже ігри в ті часи все ще були текстові.
  • Перша графічна онлайн-гра – «Середовище проживання». Вийшла вона на комп’ютер Commodore 64. Вся дія розгорталося в реальному часі. Для 1988 року це було непогане досягнення і здавалося дивом.
  • Перша масово-популярна і успішна онлайн-гра була Ultima Online, створена відомим Річардом Гэрриотом. Навіть через 12 років після виходу фінальної версії – жодна онлайн-гра не може похвалитися таким ігровим різноманітністю. Ви можете вільно гуляти по світу, розводити багаття, полювати і багато іншого. Доповнення до цієї гри до цих пір популярні і їх розробка йде повним ходом.
  • Перша онлайн-гра з можливістю одночасного спілкування (через чат гри) – Caribe Club. Всі любителі поговорити, мабуть, день появи цієї гри вважають святом.
  • Перша онлайн RPG c графікою була Newerwinter Nights. Але не плутайте з більш пізнім творінням Bioware. Їх об’єднує тільки назва. Перші війни гільдій були теж заслугою саме Newerwinter Nights.
  • Перша «силіконова» гра – на рубежі століть корейці випустили першу Lineage (в народі – «Лінійка»). Зробивши упор у рекламі на эльфийках з силіконовими грудьми, творці лінійки не прогадали. Гра користувалася величезним попитом.
  • Перша World of Worcraft. 2004 рік – виходить ця найпопулярніша онлайн-гра. І все. І цим все сказано 🙂