Цікаві факти про звук і музику

Цікаві факти про звук і музиці

В оточуючому нас світі все звучить. Вся Всесвіт створює постійну вібрацію, гул, який є оригінальним звуком, і в той же час поєднанням всіх окремих звуків. Випромінювання звуку на певних частотах призвело до утворення галактик, все, аж до створення матерії. При випромінюванні звуку, приводиться в рух кожна частинка, вагаючись і резонуючи з певним звуком. Звук, який виходить при русі, або у сукупності двох різних за властивостями елементів, дають прекрасний звук (як у повітрі флейтою, як шум листя при подуві вітерцю), який впливає певним чином на матерію.

Вже давно відомо, що слова, які ми говоримо і які теж є звуком, мають силу впливати на навколишній світ, допомагаючи або підтримувати життєву силу і створювати гармонію, або направляти до руйнування і дисгармонії. Цікаво те, що наші думки і слова звучать за межами, які наше людське тіло може чути. Коли ми думаємо і говоримо позитивно або негативно, ми передаємо звукові частоти, що зачіпають нашу сутність та клітинні структури. Іншими словами, коли ми думаємо і говоримо, ми створюємо хвилі і відтворюємо звук, як унікальний музичний інструмент.

Теорії про звуці
Колись вплив звуку на матерію підтвердив своїми дослідженнями вчений Ернст Хладні, в наш час такі поставив досліди Масару Емото. В історії людства було багато цікавих досліджень звуку. Давайте познайомимося з деякими з них. Стародавній грецький математик Піфагор сформулював теорію, яка називається «гармонія сфер», в ній вся Всесвіт побудована у відповідності з музичним масштабом. Низькочастотний звук відповідає частинам тіла з мінімальними рухами або через їх відсутність, високочастотні звуки – в частинах тіла, які перебувають у постійному русі. Окремо зазначається відповідне співвідношення відстаней між небесними тілами, розподілених по спіралі золотого перерізу.

Теорія гармонії сфер призвела до теорії «небесних впливів» Рідні Колліна. Залози внутрішньої секреції в порядку їхньої віддаленості від центру, підкоряються тим же законам, що і планети в порядку їх відстані від Сонця. Створення подібності однієї і тієї ж концепції, відповідної одна інший. Кожна заліза проявляє себе, як чутливий прилад, в яких не тільки людська енергія перетворюється в напругу, необхідну для його функціонування, але налаштована на подібний інструмент в космічних масштабах і підпорядковується його керівництву.

Надзвичайно цікава стаття написана Томасом Хайтауер, в якій йдеться про те, що кожна жива істота при розгляді в будь-якому масштабі, є вібруючим. Наприклад, небесні тіла, природа з її численними структурами та організаціями, люди, молекули й атоми, не виключено, що також і ядра. Представляючи це як основу, кожен атом має свою "звукову" підпис в відповідності з числом його електронів. Атоми "звучать", як і інші органи, а також випромінювання у великих масштабах. Разом всі співають різні пісні в унісон.

Науково-технічний прогрес допоміг сучасним вченим побачити, що краса – цілком матеріальне явище: вона відчутна і є основою якості життя. А слова, які ми говоримо, мають силу впливу на навколишній світ. Допомагаючи підтримувати здоров’я, життєвість, даючи силу творити або, навпаки, направляючи на руйнування.

Ще в 18 столітті відомий вчений і винахідник Ернст Хладні експериментував з хвилями і частоти звуку з допомогою борошна і піску, розсипаючи їх на пластини і спостерігаючи хитромудрі візерунки, що виникають в результаті впливу на пластини звуком. Хладні брав смичок і проводив по краю пластини, спостерігаючи за змінами у формах розсипаного на поверхні піску або борошна. З допомогою цих простих підручних засобів, він провів об’ємне дослідження способів впливу різних вібрацій на фізичні об’єкти. «Звук створює своїми вібраціями форму», – говорить Девід Айк і показує, як різні частинки приймають різні форми, коли на них впливає звук.

Цікаво про музику і особистості людини
Для багатьох не секрет, що різним віковим групам подобається різна музика. Але мало хто замислювався над питанням – чому? Справа в тому, що одна і та ж музика по-різному впливає на людей, що мають різний еволюційний рівень. Людина, яка слухає музику, не тільки чує її, а його сутність перебудовується під впливом ритму і частоти звуків. Музика як би нав’язує сутності людини певний якісний стан, який може бути в гармонії з його власним або навпаки, повністю несумісним. У першому випадку людина відчуває внутрішній підйом, радість, які можуть досягти рівня екстазу. Особливо сильно реагують на музику жінки в силу того, що якісна структура жіночої сутності дуже динамічна і легко перебудовується під зовнішнім впливом. При цьому реакція відбувається на підсвідомому рівні і практично не контролюється свідомістю людини. При дисгармонії між музикою і якісною структурою суті, у людини може з’явитися подразнення або інші емоційні прояви, які спонукають людину припинити слухати цю музику. Подібне реагування на музику є захисною реакцією людини.