Цікаві факти про зуби

Цікаві факти про зуби

Зуби – освіти, які складаються з твердих тканин і призначені для первинної механічної обробки їжі. У цій статті ми розповімо вам цікаві факти про зуби.

А чи відомо вам, що людські зуби по міцності можна порівняти з зубами акули? Наші зуби так міцні тому, що містять високий рівень кальцію. Так само вчені, за допомогою новітніх технологій, довели, що будова людської емалі ідентичне будовою емалі у акули. Емаль вважається найміцнішою тканиною у всьому людському організмі. Складається вона з кристалів природного мінералу, гідроксілопатіта, і ці кристали склеєні між собою органічними білками.

Головна проблема полягає в тому, що тканина зубів не здатна відновлюватися. Якщо зуб пошкоджений, тоді, в кращому випадку, він підлягає ремонту у стоматолога, а в гіршому – його доведеться замінить протезом. А ось слони, наприклад, з такими проблемами не стикалися тому, що зуби у регулярно міняються (за 60 років 9 разів). Акулам, в практичності зубів, людина може тільки позаздрити, адже у них зуби виростають у міру сточування.

А ось найсильніші м’язи у людини – це жувальні м’язи. Кожен з вас напевно чув вираз «мертва хватка». Його часто використовують для характеристики щелеп собак. Однак не тільки ці тварини мають сильні щелепи. Людина здатна створити тиск до 3.5 центнерів. Навантаження такої сили цілком здатна як пошкодити емаль, так і зламати зуби зовсім.

Слинні залози працюють без перерви, постійно. За добу в ротову порожнину виділяється приблизно 2 літра слини. Саме завдяки цьому процесу, зберігається зубна емаль. Функція слини не тільки збереження емалі, але і стабілізує кислотно-лужний баланс. Дуже багато слини виробляється тоді, коли надходить дуже багато кислої їжі, або їжі, в якій міститься багато лугів. У цьому випадку слина грає роль захисника емалі. Ще слина містить бактерицидні речовини, які не дозволяють розмножуватися патогенної мікрофлори, яка сприяє розвитку такого захворювання, як карієс.