Цікаві факти про змій

Цікаві факти про змій

У всі віки люди боялися змій. Однак у багатьох культурах вони користуються великою пошаною і величезною повагою. Представляємо вам кілька цікавих фактів про ці рептилії.

– Серед сухопутних змій, більшість має якийсь датчик температури на голові. До них відносяться такі змії, як пітони, гадюки і удави. Даний орган представлений у вигляді ямки. Ці ямочки теплові, а так само вельми чутливі до змін температури всього лише на 0,002 градуса. Завдяки цій особливості, змія орієнтується в темряві, а так само в темний час доби легко здобуває собі їжу.

– У різних видів змій отруйні залози розвиваються по-різному. Всі отрути, які виділяють змії, вважаються дуже складними речовинами. До їх складу входять десятки різних токсичних компонентів. Дані речовини наносять шкоди серцю, ДНК і нервовій системі. Крім цього, в отруті змії міститися такі ферменти, які здатні розщеплювати природні бар’єри і тканини. Це сприяє поширенню отрути по всьому організму.

Цікаві факти про змій

– Такий вид, як плює кобра, може не тільки нейтралізувати жертву укусом, а й плювком отрути. Цей плювок може потрапити в ціль з відстані 3 метрів. У той час, коли кобра цілитися, вона піднімає передню частину свого тіла (як правило, 1/3 частина тіла) і цілиться саме в очі, щоб вразити слизову оболонку ока.

– Така представниця отруйних змій, як Чорна мамба, має оливковий, коричневий або ж сірий колір. Ніколи її забарвлення не буває чорним. Укус цієї змії дуже небезпечний. Смертність жертв – від 95% до 100%. Крім тієї небезпеки, яку несе отрута, ця змія наділена неймовірною швидкістю – від 16 до 20 кілометрів на годину. Цікавий факт: в Австралії проживають 7 з 10 найбільш небезпечних змій.

– Будова Зудов змій має істотну відмінність. Вони мають по два ряди зубів на верхній щелепі. Нижня ж щелепа має тільки один ряд. Як зуби, як і ікла, мають властивість замінюватися новими протягом життя рептилії.

– А чи відомо вам, що такий орган, як серце, у змії має властивість переміщатися з одного місця в інше? Природа продумала такий варіант для того, щоб їжа проходила по ШКТ більш легко.

Цікаві факти про змій

– Окрасою африканського вужа дуже нагадує отруйну змію, хоча він абсолютно не небезпечний для людини. Завдяки такій особливості, хижаки не один раз подумають, перш ніж нападати. Африканський вже харчується яйцями птахів. Розмір голови даного виду 1 сантиметр, але це не заважає йому ковтати яйця, які в 5 – 6 разів крупніше голови. Таке можливо завдяки будові нижньої щелепи африканського вужа. Справа в тому, що щелепа не монолітна. Вона складається з двох кісток, які розходяться і це дозволяє вуджу ковтати їжу, розміри якої перевершують розміри голови на багато разів. У той момент, коли яйце вже проковтнув, роботу починають 2 хребця, які виконують функцію проштовхування шкаралупи.

– Деякі представники змій мають більш 300 пар ребер.

– Коли змія показує язика, це ні в якому разі не є загрозливим жестом. Змія висовує язик для того, щоб отримати інформацію про довкілля, а так само про предмети. Після пари помахів, мова несе інформацію на неб. Саме це місце має здатність розпізнавати інформацію.

Цікаві факти про змій

– Гримуча змія має на своєму хвості «брязкальце», що складається з шарів. Їх може бути від 6 до 10. Кількість шарів утворюються після линьки рептилії. Після кожного разу до «брязкальці» додається по одному шару.

– Внутрішні органи в тілі змії розташовані один за іншим. Що цікаво, так це те, що всі змії наділені великим лівим легким. А у деяких представників праву легеню відсутній зовсім.

– Удав Калабар має тупий хвіст, що формою нагадує голову. Коли удав відчуває загрозу, він згортається клубком, при цьому перед хижаком постає хвіст, а не голова.