Цікаві факти про зір тварин

Цікаві факти про зір тварин

«Зовнішні дані» і внутрішній устрій.

Очі у гігантського кальмара досягають діаметра до 25 сантиметрів. В кожному оці кальмара є до 1 мільярда фоторецепторів. Форма зіниці у восьминога має квадратну форму, при цьому має 20 мільйонів фоторецепторів.

Орлине око діаметром 35 міліметрів. У сітківці ока грифа фоторецепторів 1 мільйон на 1 квадратний міліметр. Це в п’ять разів більше, ніж у людини. Акула є досить глазастой: діаметр її очі дорівнює 12,5 сантиметра. Деякі види акул відчувають так само черепом за посередництвом спеціального шишковидного наросту.

Важливо знати, що не тільки великі тварини мають складний пристрій очей. Приміром, акваріумна рибка Anableps microlepis ( у перекладі – четырехглазая риба), не дивлячись на назву, має всього пару очей, проте кожне око розділений на деякі сегменти. Один сегмент потрібен для того, щоб риба бачила під водою, а інший призначений для того, щоб видно було на повітрі. Бджола в кожному оці має приблизно 5,5 тисяч маленьких лінз. Такі ж сегменти, як і у акваріумної рибки, згаданої вище, є й дельфіна. Як відомо, змія не має століття, тому її очі прикриває прозора еластична мембрана. Пінгвіни мають плоску роговицю ока, завдяки чому зображення під водою не спотворюється.

Цікаві факти про зір тварин

Кількість зорових органів та їх розташування.

Деякі види скорпіонів «оснащені» до 12 очей. Новозеландська ящірка туатара, між іншим вона вважається сучасницею динозаврів, ще називається «трехглазой», так як третій око має по лобі. Приблизно сотню очей має морський гребінець. Очі його знаходяться на краю раковини. Завдяки цьому гребінця легше бачити хижаків. Дуже багато видів павуків має по чотири пари очей.

Гострота і оглядовість зору.

Така хижа птиця, як сокіл в змозі розглянути намічену мету розмірів 10 сантиметрів з відстані, що дорівнює півтора кілометра. Чіткість картинки очей сокола зберігає, навіть якщо сокіл летить з великою швидкістю. Муха здатна змінювати зображення зі швидкістю 300 кадрів в секунду. У цій здатності муха перевершує людини в 5-6 разів. Кішки чудово бачать у темряві завдяки тому, що їх зіниця здатний розширюватися до 14 міліметрів.

Свою здобич, дрібних гризунів, такий чудовий мисливець, як гриф, бачить з відстані 5 кілометрів. Мавпа бачить в три рази краще, ніж людина. Такі тварини, як морські ковзани і хамелеони мають досить незвичайною здатністю: вони можуть дивитися відразу в двох напрямках. Так виходить тому, що очі можуть рухатися незалежно один від одного. Оглядовість у собаки в середньому становить 240-250 градусів. Це на 60-70 одиниць перевищує здібності людини. А ось кут огляду у голуба становить 340 градусів.