Цікаві факти про жаб

Цікаві факти про жаб Жаба – це дивовижне істота. Якщо поглянути на неї з одного боку, то ми відзначимо лише те, що це бридка істота з мокрою і холодною шкірою. До того ж у неї ще малоприваблива вирячкувата мордочка і лапки з перетинками. Але з іншого боку, якщо ближче до неї придивитися і не брати до уваги існуючі упередження, по витонченості своїх нарядів і витонченості рухів жаба не поступиться навіть самої царівну. Вони навіть можуть бути віднесені до числа найбільш привабливих істот на планеті. Жаби добре і широко освоїли нашу планету. Зустріти їх можна не тільки на водоймах або болотах, як ми всі звикли, але навіть в глибині пустель. Але, звичайно, для цього в пустелі повинен бути невеликий джерело води. Проживають вони у великих містах і в районах, куди не ступала нога людини.

 • Жаби – це амфібії, що населяють практично всі частини світу. Вони живуть всюди – у водоймах або болотах, на землі, навіть на глибині кількох метрів у твердому шарі глини, на деревах.
 • Ця обставина не могло не позначитися на видовому розмаїтті жаб.
 • Ці дивовижні земноводні поділяються на три види: власне жаби, жаби і квакші.
 • Жаби володіють гладкою або злегка горбкуватою шкірою, зубами, розташованими на верхній щелепі і плавальними перетинками на задніх лапах.
 • Найбільший представник лягушечьего світу – жаба-голіаф (Conraua goliath). Ця гігантська жаба може важити більше трьох кілограмів, її довжина становить близько 90 см. Міцні ноги жаби-голіафа дозволяють їй здійснювати стрибки завдовжки в три метри.
 • Самі маленькі жаби, що живуть на Кубі, мають довжину тіла від 8,5 мм до 12 мм
 • Жаби на відміну від жаб, не мають зубів. Шкіра жаб грунтовно покрита горбками, вона темніше і суші ніж шкіра жаб. Позаду очей у них розташовуються привушні добре розвинені залози. Взагалі представники сімейства жаб воліють жити на суші, вирушаючи до води лише в період розмноження.
 • Найбільша в світі жаба – це жаба ага, її вага може досягати більше двох кілограмів. Крім того, жаба ага – одна з найбільш отруйних серед жаб. Найменша в світі жаба має довжину всього 2,4 див.
 • Квакші – це найдрібніше сімейство серед трьох названих. Квакші відрізняються від інших видів наявністю розширених дисків на пальцях, допомагають їм підійматися вгору. Деякі види квакш вміють «літати», власне кажучи, це не політ в повному розумінні слова, а планування. Ця здатність дозволяє квакшам рятуватися від ворогів, вони можуть «полетіти» на відстань до 12 метрів.
 • Зір у жаб влаштовано таким чином, що вони можуть одночасно дивитися вперед, вбік і вгору. Вони ніколи не закривають очі надовго, навіть під час сну.
 • Волога шкіра жаб має бактерицидні властивості. Наші предки, знаючи про це, кидали їх в молоко, щоб воно не скисло.
 • Однак не всі види жаб нешкідливі. Наприклад, жаби «кокои», що мешкають в джунглях Південної Америки і Колумбії, були визнані найбільш отруйними сухопутними тваринами на нашій планеті. Отрута цієї жаби в тисячі разів сильніше ціаністого калію і в 35 разів сильніша за отруту середньоазіатської кобри.
 • В Японії жаб вважають символом удачі.
 • У Стародавньому Єгипті, жаби були символом воскресіння і навіть муміфікувалися разом з мертвими. Ймовірно, це пов’язано з тим, що багато видів жаб, що живуть у помірних і холодних широтах, щороку йдуть в сплячку, замерзаючи, а навесні знову воскресають. Справа в тому, що жаби виробляють незамерзаючу молекулу – глюкозу. Рідина в тканинах стає від морозів сиропоподібну, не утворюючи кристалів льоду, що дозволяє амфібіям вижити.