Цікаві факти про згущене молоко

Цікаві факти про згущеному молоці

  • За деякими даними ідея отримання згущеного молока була запропонована в 1810 г французом Ніколя Аппер. Цей паризький кондитер виявив, що якщо прокип’ятити банку з соком, її вміст довго не зіпсується. А після довгих дослідів, він з’ясував, що молоко краще зберігається в запаяних жерстяних банках, які до того ж не лопаються при кип’ятінні. Однак це винахід був запатентований американцем Гейлом Борденом 19 серпня 1856. У 1850 Борден взявши за основу ідею француза створив «м’ясний сухар», і в 1851 був запрошений до Лондона на торговельну виставку. Повертаючись, він став свідком загибелі кількох дітей через отруєння недоброякісним молоком хворих корів. З цього моменту Борден зайнявся згущенням молока.
  • У 1858 році в США відкрився перший у світі завод з виробництва згущеного молока, а з початком Громадянської війни продукт став вироблятися у величезних кількостях для постачання їм солдатів Півночі. Післявоєнна популярність Бордена дозволила йому організувати кілька нових заводів, передати процвітаючу компанію синам, а самому закінчити дні в маленькому техаському містечку, названому в його честь Борденом.
  • Перший завод з виготовлення згущеного молока в Росії з’явився в Оренбурзі.
  • Згущене молоко, що випускалося в СРСР, фасовані в жерстяні консервні банки з біло-синьо-блакитними паперовими етикетками. Цей образ був настільки постійний з десятиліття в десятиліття, що його дизайн досі використовується в якості своєрідного «бренду». При цьому існують варіації вареного згущеного молока, також використовує дизайн упаковки оригіналу, але пофарбованого в коричневу (за кольором вареного згущеного молока) колірну гамму.
  • Для постачання північних та інших важкодоступних територій згущене молоко випускалося в жерстяних банках об’ємом 3 літри. Форма банки і дизайн етикетки при цьому був таким же.
  • У радянський час карамелізоване (варене) згущене молоко з цукром промислово не випускали, а готували в домашніх умовах шляхом додаткової варіння звичайної згущенки прямо в банку на водяній бані протягом декількох годин. При википанні води банки зазвичай вибухають.
  • Згущене молоко виходить виправними незбираного молока з додаванням до нього 12% кристалічного цукру або без нього.
  • Головний показник якості згущеного молока (як звичайної, так і вареної) – процентна складова жирів і вологи, які, виходячи з ГОСТів, повинні бути не нижче 8,5% і не вище 26,5% відповідно. При виготовленні згущеного молоко допускається застосовувати тільки натуральні молочні жири, використання рослинних жирів заборонено, а називатися він повинен Молоко незбиране згущене з цукром.