Цікаві факти про залізницю

Цікаві факти про залізницю

Факт №1. Закон Франції забороняє цілуватися на вокзалі. Справа в тому, що із-за цього часто затримується відправлення поїздів. Цим законом вже понад 100 років і про його скасування не може бути й мови.

Факт №2. Перша залізниця з’єднувала такі міста, як Москву і Петербург. Цікаво, що протягом перших трьох діб роботи пасажирів перевозили абсолютно безкоштовно. Причиною тому стало саме те, що ніхто не виявляв бажання подорожувати на новому і маловідомому поїзді.

Факт №3. 9300 кілометрів – така протяжність найдовшою залізниці. Це транссибірська магістраль.

Факт №4. У Росії кожен рік таким видом транспорту, як поїзд, користується 1 300 000 000 пасажирів. Виходить, що кожна людина, що живе в Росії, щороку їздить на поїзді 9 разів. Однак, це не так і багато. Виявляється, в СРСР кожна людина в рік здійснював поїздку цим видом транспорту 15 разів.

Факт №5. Цікавий факт: шляхові обхідники, які займаються тим, що перевіряють, чи виправлені колеса поїзда, мають приголомшливий музичний слух. Як же інакше! Адже вони виявляють дефекти по тому, як змінюється тон стукоту коліс.

Факт №6. У штаті Огайо, США, сталося зіткнення поїзда з… пароплавом. На момент аварії озеро Огайо розлилося й покинуло берега, в результаті чого залізниця занурилася під воду на метр. Не зрозуміло, чим керувався машиніст, коли прийняв рішення все-таки проїхати через воду. Шлях потягу перегородив пароплав.

Факт №7. Раніше був один особливий маршрут «Париж-Венеція» і за цим маршрутом курсував так званий «Поїзд кохання». А відрізнявся цей поїзд від усіх інших тим, що в купе поїзда організовували особливе обслуговування. У розпорядженні пасажирів був телевізор і навіть душова кабіна. Але найцікавіше було те, що в купе була спеціальна ліжко, розрахована на дві персони.