Цікаві факти про виноград

Цікаві факти про виноград

Факт № 1. Виноград містить деякі компоненти, які використовують при виготовленні косметики. Ці компоненти входять до складу косметики, яку використовують у боротьбі проти старіння, так само для виготовлення засобів, що захищають від сонця.

Факт № 2. У легендах, що належать давньоруському народу, сказано, що не яблуня в раю була забороненим деревом, а саме виноградна лоза.

Факт № 3. Виноград володіє не тільки цілющими властивостями, він дуже поживний. У ягодах винограду вітаміни, багато легкозасвоюваних цукрів і мінеральних солей.

Факт № 4. Сортів винограду налічується приблизно 10 тисяч.

Факт № 5. Зображення грон винограду або ж виноградної лози можна побачити на багатьох гербах міст: Ялта, Чугуїв, Телаві, Ізюм, Ташкент, Білгород – Дністровський, і на багатьох інших. Побачити зображення винограду можна було так само і на гербах чотирьох республік, які входили до складу СРСР: Молдавська РСР, Вірменська РСР, Туркменська РСР і Грузинська РСР.

Факт № 6. Так як у винограді міститься велика кількість глюкози і фруктози, це сприяє поліпшенню роботи головного мозку.

Факт № 7. Цікавий факт: для того, щоб виготовити одну пляшку вина, необхідно 600 виноградин.

Факт № 8. З давніх часів в літературі є згадки про виноград. Про нього писали в «Одіссеї» Гомера й у вавілонському клинопису. У давньогрецькій драматургії так само зустрічається згадки про виноград.

Факт № 9. У виноградному соку міститься ацтальдегід. Це вельми близький родич формальдегіду (отруйна рідина), яку використовують при бальзамуванні. Так само сік містить ацетон, який використовують для зняття лаку, і етилацетат, який використовується для того, щоб розчиняти лак. Ще до його складу входить оцтова кислота і хімічні речовини під ім’ям гексеналом. Саме завдяки їм свіжоскошена трава має дуже характерний запах.