Цікаві факти про вино

Цікаві факти про вино

1. Вино має здатність зцілювати. Ось наочний приклад: в Австрії, в часи епідемії чуми, хворобою не заразилися люди, які регулярно вживали місцеві вина. Цей напій славився антибактеріальними властивостями. У боротьбі з таким захворюванням, як холера, вино було визнано в XIX столітті найкращими ліками. Лікувальних вин в 1840 році медики налічували 164.

2. Червоне вино має безліч корисних властивостей. Регулярне вживання червоного вина запобігає появі атеросклерозу, сприяє значною мірою зміцненню нашого організму, виявляє антитромботичну дію. Так само червоне вино знижує ефект від такої шкідливої ​​звички, як куріння.

3. Висота найбільшої пляшки вина в світі – 1,8 метра. Вага її становить 585 кілограм. Вино має назву «П’ять чеснот», так як заповнювали її п’ять виноробів з Австралії. Для вина використовували сорт винограду Шираз. Ціна такої пляшки – 3,5 тисячі доларів. Пробкою для такої великої пляшки послужив пень дерева. Цікавий факт: якщо заповнити таку пляшку зі звичайної тари, то вийде 387 пляшок.

4. Саме слово «вино» походить від санскритського «вена», що перекладається як «любити».

5. Назви вин безпосередньо залежать від місця їх виготовлення. На честь міста Порту в Португалії, названий портвейн. Від назви острова Мадейра відбувається сорт мадера. Назва «ігристі вина» дала французька провінція Шампань. Міста Кагор і Коньяк – назви марок. Іспанія – Херес і Малага.

6. Пляшку стародавнього вина виявили археологи під час розкопок в місті Сіань, Китай. Встановили термін витримки – 2000 років. Глечик, в якому знаходилося вино, зроблений з бронзи. Форма у судини – голова фенікса. Після дбайливого вилучення, рисовий хмільний напій зберігається в п’ятилітровій посудині зі скла.