Цікаві факти про велосипед частина 1

Цікаві факти про велосипед частина 1

Щоб описати двоколісний транспортний засіб з простим механічним приводом, в 1860 році французами був придуманий термін «велосипед». Французькою звучить так: BICYCLETTE (Бі Секлетте).

Такий засіб пересування, як велосипед винайдено не з ідеї однієї людини. Кінцевий результат було отримано завдяки цілому ряду різноманітних ідей, а так само винаходів, які беруть свій початок з кінця 18 століття.

У 1818 році був сконструйований, а так само запатентований одним німецьким бароном Карлом фон Дрезом прототип велосипеда. Цей велосипед дуже відрізнявся від тієї моделі, до якої ми звикли. Він був позбавлений педалей: щоб транспортний засіб пересувалося, необхідно було відштовхуватися ногами від землі. Проте він мав металеві колеса і оснащений був дерев’яною рамою.

В далекі часи моделі велосипедів були далеко недосконалі і в народі мали прізвисько «трясучки кісток». Для більш комфортної їзди велосипеди були оснащені литими гумовими шинами.

Киркпатриком Макмилланом, ковалем з Шотландії, був внесений незамінний внесок в удосконалення велосипеда. В 1839-1840 році до велосипеда були додані педалі. Принцип їзди був наступним: заднє колесо металевими стрижнями було з’єднане з педалями, завдяки цьому педалі приводили в рух колеса. Велосипедом керував кермо, який був прикріплений до переднього колеса. Саме така модель велосипеда стала натхненням Томпсону, англійської інженеру, який запатентував для велосипеда надувні шини.

Перший складний велосипед зроблено у 1878 році, а вже в 90-х роках з’явилися велосипеди з алюмінію.