Цікаві факти про ведмедів

Цікаві факти про ведмедів

Найбільший ведмідь, який коли-небудь жив на землі – гігантський короткоклювый ведмідь. Він був у два рази більшим сучасних ведмедів. Вчені вважають, що у нього були дуже довгі ноги, і вони полювали на антилоп у північноамериканських преріях. Короткоклювый ведмідь вимер 12000 років тому.

Ведмідь губач має найдовший хутро, а сонячний ведмідь найкоротший хутро, що дозволяє спокійно переносити спеку лісів південно-Східної Азії.

Самий точний спосіб визначити вік ведмедя порахувати кільця на зрізі його корінного зуба (робиться це під мікроскопом)

Ведмеді мають два шари шерсті. Короткий (підшерстя) для збереження тепла. Довгий шар захищає від води.

Ведмеді дуже розумні тварини, окремі особини навчилися закочувати камені в ведмежі капкани для їх відключення, що дозволяє безпечно з’їсти приманку.

Термін життя ведмедів у дикій природі приблизно 30 років. Найстаріший відомий ведмідь жив у неволі 47 років.

У ведмедів криві ноги. Це дає їм краще зчеплення і баланс.

Тільки полярний ведмідь хижак. Всі інші ведмеді всеїдні.

У сонячного ведмедя самі довгі кігті серед усіх ведмедів. Вони також мають найдовший язик, який може досягати 10 дюймів у довжину.

Ведмеді можуть розвивати швидкість до 40 миль в годину, це достатньо швидко, щоб піймати коня на скаку. (найшвидший чоловік із нині живих Усейн Болт, може бігти зі швидкістю всього 27 миль у годину)

Форма ведмежих пазурів відрізняється в залежності від виду ведмедя. Ведмеді, лазять по деревах мають вигнуті пазурі, що дозволяємо їм, чіпляється за кору дерев. Ведмеді, які шукають їжу на землі, такі як, наприклад, ведмеді грізлі, мають прямі і довгі кігті.

Ведмідь коала не має ніякого відношення до ведмедів. Вони сумчасті.

Нормальний пульс ведмедя 40 ударів на хвилину. Коли ведмідь впадає у сплячку пульс знижується до 8 ударів в хвилину.

Чорні ведмеді не завжди чорні. Вони змінюють колір від чорного і червонувато-коричневого до світло-коричневого і майже білого.

На відміну від багатьох ссавців, ведмідь може бачити в кольорі.

В світі найбільш поширений бурий ведмідь.

Білий ведмідь може вистрибнути з води на 2.4 м, щоб зловити тюленя.

Шлунок полярного ведмедя вміщує до 68 кг м’яса.

У панд є додатковий "палець" (який насправді є кісткою зап’ястя). Він служить для лазіння по бамбукових стебел. Панда може з’їсти більше 20.4 кг стебел бамбука в день.

У гігантської панди дуже велика голова щодо її тіла. Вчені вважають, що це викликано тим, що панда потребує сильні м’язи щелепи і шиї, щоб їсти бамбук, який становить 99% її раціону. Залишився 1% складається з комах.

Улюблена їжа ведмедів губанов – терміти. У цих ведмедів немає передніх зубів, так що вони легко висмоктують комах з своїх гнізд, як пилосос. Вони також можуть закрити ніздрі для непотрапляння в них сміття.

Ведмеді вживають в їжу практично всі, в тому числі відомі випадки поїдання ними крісел снігоходів, моторного масла і гумових чобіт.

Близько 98% ведмедів грізлі проживають у США живе на Алясці.

Полярні ведмеді можуть пропливати до 100 миль без відпочинку.

Ведмеді бачать майже так само добре, як і люди. Однак слух і нюх у ведмедів набагато краще. Нюх ведмедя приблизно в 100 разів сильніша, ніж у людини. Полярні ведмеді можуть відчути запах на відстані до 32 км. Також вони відчувають запах мертвого тюленя під 3 метровим шаром снігу і льоду.

У 2004 році, в Сіетлі, штат Вашингтон був знайдений чорний ведмідь без свідомості. Навколо нього були десятки відкритих пивних банок. Хоча вибір у ведмедя був досить широкий, він випив лише один сорт пива. Після випитого, ведмідь відключився.

Слово “bear" – старе англійське слово, що означає "яскраво-коричневий".

Ведмідь є далеким родичем собак, вовків, лисиць і койотів.

Полярний ведмідь (Ursus maritimus) є найбільшим ведмедем. Самець білого ведмедя може досягати 10 футів в довжину і важити до 1500 кг., (більше 15-ти дорослих осіб). Самки полярного ведмедя на 50% менше, ніж самці.

Білі ведмеді – єдиний вид ведмедів, який є морським ссавцям.

Колір хутра полярного ведмедя варіюється від кольору слонової кістки до світло-бежевого. Однак під білим хутром ховається чорна шкіра, необхідна для кращого поглинання сонячного тепла.

У 2008 році, один канадець був атакований ведмедем-грізлі. Він вижив, прикидаючись мертвим. Ведмідь в підсумку втратив інтерес і пішов.

Сонячний ведмідь – найменший з ведмедів і має розмір з велику собаку. Свою назву він отримав від плями на грудях, схожого на призахідне сонце.

З восьми видів ведмедів, чотири живу в Південній Півкулі і чотири в Північній Півкулі.

Очкові ведмеді – це ведмеді, що живуть у Південній Америці.

Майже дві третини ведмедів у світі живуть у Північній Америці.

В Арктиці живуть від 21 000 до 28 000 білих ведмедів.

Найдавніший відомий ведмідь проживав близько 20 мільйонів років тому і був розміром з невелику собаку.

Ведмеді ніколи не жили в Австралії та Антарктиді. Хоча ведмеді в даний час не проживають і в Африці, знайдені скам’янілості які підтверджують їх перебування на континенті.

Полярні ведмеді мають 9677 волосся на квадратний дюйм.

Більшість ведмедів, народжуються без хутра. Тільки білі ведмеді і гігантські панди, народжуються з тонким білим хутром.

У той час як у більшості ведмедів босі ноги, у лап білих ведмедів є хутро на підставах і між пальцями ніг. Це потрібно для зменшення втрати тепла на холодному льоду.

Як і люди, всі ведмеді крім панд, ходять, поміщаючи повністю ступню на землю. Інші великі тварини – включаючи собак, коней, і навіть слонів – йдуть тільки на пальцях ніг.

Кігті на передніх лапах ведмедя, більше, ніж пазурі на задніх лапах.

Ведмеді є єдиними хижаками, які регулярно їдять і м’ясо, і рослини. З цієї причини, вони мають різні зуби, спеціально для м’яса і рослинної їжі.

Під час сплячки ведмідь не випорожнюється.

Новонароджений бурий ведмідь може важити менше півкіло. У зрілому віці її вага збільшується в 1000 разів. Якщо б люди росли як ведмеді то у дорослому віці вони б важили більше 6000 кг

Люди в азіатських культурах традиційно використовуються органи ведмедів у лікувальних цілях.

Жовчний міхур азіатського чорного ведмедя проданий на відкритому аукціоні в Південній Кореї за $64,000.

Азіатський чорний уродити має найбільші вуха серед усіх ведмедів.