Цікаві факти про троянди

Цікаві факти про троянди

У таких країнах, як Англія, Іран і США троянда є національною квіткою.

На День Святого Валентина продається приблизно 3 мільйони троянд.

На сьогоднішній день існують троянди практично всіх кольорів, немає тільки чорного і синього. Вся справа в тому, що відсутні природні гени. Генна інженерія займається виведенням блакитної троянди, а от чорну троянду прийнято заміняти темно-червоною.

Археологи виявили останки і скам’янілості троянд, вік яких приблизно 50 мільйонів років. На сьогоднішній день вченим відомо близько 300 видів троянд, а сортів налічується приблизно 30 000.

На острові Крит було знайдено найдавніше зображення троянди, яке датується 2000 роком до н.е.

Тільки в 16 столітті до нас потрапив цей дивовижний квітка. Спочатку він прикрашав тільки царський двір. Лише за правління Петра I троянди стали прикрашати сади. Особливо багато їх було за часів імператриці Катерини II.

Французи вважаються найкращими в світі Розоводи. А ось голландці продають найбільшу кількість троянд. Ніхто краще болгар не виробляє рожеве масло.

Такі кольори троянд, як коралові, жовті та оранжеві з’явилися в результаті схрещування з дикою трояндою Персидська жовта. Яскраво-червоний колір троянди придбали у спадок від китайських троянд.

Ген, який відповідає за аромат, є рецесивним. Це означає, що якщо схрестити дві троянди, які мають досить сильним запахом, то вийде гібрид, який буде мати або слабкий запах, або взагалі без запаху.

У творах великого драматурга Шекспіра троянди згадуються більше 50 разів.

Японці зуміли вивести сорт троянди, які носить назву «Хамелеон». А все тому, що в денний час троянда має яскраво-червоний колір, а до вечора її пелюстки стають білими.

У Німеччині знаходиться найстаріша в світі троянда. У собору Хільдесхаймі росте кущ, якому 1000 років і він практично досяг даху цієї величної будівлі.