Цікаві факти про тропічні ліси Амазонки

Цікаві факти про тропічні ліси Амазонки

Таке місце, як дикі ліси Амазонки, можна з легкістю назвати одним з найбільш зачаровують місць на нашій планеті. У цій дикій і зачаровує місцевості проживають первісні племена, які не мають уявлення про те, що таке цивілізація, при цьому не позбавлені культури. А різноманітність флори і фауни приваблюють вчених з усього світу. Туристи з різних куточків світу прагнуть побачити незаймані і неприступні ліси, проплисти по річці на каное і почути зачаровують звуки екзотичних птахів. Ця стаття дозволить вам зануритися в цікаві світ тропічних лісів Амазонки.

– Розміри Амазонських тропічних лісів в дев’ять разів перевищують розміри штату Техас. А екосистема складається з 300 видів плазунів, 40 000 видів рослин, 500 видів ссавців, а яка кількість комах, важко сказати навіть вчені.

– Цікаво знати, що ці дивовижні ліси включають в себе дев’ять країн Південної Америки: Гайану, Еквадор, Бразилію, Венесуелу, Французької Гвіани, Болівію, Колумбію, Перу і Сурінам.

– Ці ліси так само називають Амазонією і вони є самим великим світовим ресурсом.

– У тропічних лісах Амазонки проживає приблизно 250 000 амазонцев, представників 215 етнічних груп. Дивно, але вони говорять на 170 різних мовах.

– Одна третя всіх видів птахів мешкає на території Амазонки. Найпопулярнішою птахом в цих місцях є тукан.

– Амазонія є найбільшим лісом у всьому світі. Назва, як не складно припустити, походить від назви річки Амазонки. Вони охоплюють приблизно 2,5 мільйона квадратних кілометрів.

– На території цих лісів проживають такі зникаючі види тварин і птахів, як золотий лев Тамарін, а так само гіацинтовий папуга ара.

– Основна частина води в річці Амазонка освічена через щорічне танення снігу в перуанських Андах. З червня місяця по жовтень спостерігається збільшення рівня води приблизно на 4 метри.

– Щороку Амазонські тропічні ліси отримують приблизно 243 сантиметри опадів, 50% з яких повертаються в атмосферу через випаровування.

– Тут можна зустріти таких небезпечних хижаків, як пума, ягуар і анаконда.

– Ці ліси складаються з так званих «чотирьох слів» і до складу кожного входять дивовижні тварини, унікальні рослини і різні екосистем.

– У цьому районі така величезна кількість риб, що воно на багато перевищує їх кількість на всій території Європи.