Цікаві факти про сир

Цікаві факти про сир

  1. В Англії щороку проводиться змагання з катання сиру.
  2. До складу сиру Чеддер вже більше, ніж 200 років додаються насіння аннато (маленьке дерево, що відбувається з тропічних областей американського континенту). Ще для додання кольору сирам використовують морквяний сік і екстракт з пелюсток календули.
  3. Королеві Англії – Вікторії (роки правління: 1837-1901) в якості весільного подарунка презентували величезне колесо сиру Чеддер, вагою трохи більше 500 кг.
  4. Пармезан – найбільш відомий у світі італійський сир, його величають королем сирів, або сиром для королів.
  5. Під час приготування сиру, рух бактерій у ньому породжує газ. Коли газ вивільняється, газові бульбашки утворюють в сирі дірки. Фахівці дали їм назву – «очі».
  6. Для приготування 1-го кг сиру, потрібно близько 10 літрів коров’ячого або козячого молока. Але готується сир не тільки з молока: є сири, приготовані з сої, гороху, і навіть з печінки теляти або свині, зі сметани і, не дивуйтеся, з цукру з льодом.
  7. Сліди наявності сиру були виявлені в єгипетських пірамідах часів першої династії (3000-2800 до н.е.). Давньогрецький поет Гомер писав про те, як виготовляли сири в Одіссеї. Сир був вагомим продуктом торгівлі стародавніх греків і римлян.
  8. Голландці одні з перших пішли шляхом комерції і почали виробляти великі кола твердого сиру в XIV столітті. І до нашого часу сир є одним з важливих продуктів харчування.
  9. У деяких народностей Кавказу сир, який має сильний запах, вважається збудливим засобом. Зважаючи на це він незмінно присутня на весільному столі.
  10. За чутками, не що інше, як Камамбер (сорт м’якого жирного сиру) сприяв появі на світ легендарної картини Сальвадора Далі «Текучі годинник». Якось раз, покуштувавши за вечерею сир Камамбер, Далі присів перед незакінченим полотном, погасив світло і почав розмірковувати про чудовому смаку цього сиру. Власне тоді її погляду і стало прекрасне бачення «растекшейся часу».