Цікаві факти про стародавньому єгипті

Цікаві факти про стародавньому єгипті

Історія Єгипту – цікава і багата, а знамениті місця цієї країни уславлені по всьому світу. Піраміди, фараони, Річка Ніл … Ця стаття познайомить вас з цікавими фактами про Стародавньому Єгипті.

1. Стародавні єгиптяни, що мали високий соціальний рівень, носили перуки. Довге волосся були тільки у низьких верств населення, а іноді й заплетеними в косу. З дитячою зачіскою надходили вельми незвично: дітям до 12 років волосся на голові збривали повністю, залишаючи лише одну-єдину косу. Як не дивно, такі заходи були цілком виправдані: це робилося для того, щоб не заводилися блохи і воші.

2. Кожен храм стародавнього Єгипту був оснащений спеціальним місцем для фараона. З цього місця він вів службу. Але на всі храми фараона не вистачало. У такому випадку, дане місце займав верховний жрець храму.

3. Цікавий факт: у часи стародавнього Єгипту, косметика використовувалася не тільки прекрасною половиною людства, а й сильною статтю. Жителі стародавнього Єгипту свято вірили в те, що макіяж має цілющі властивості. Такий вид косметики, як фарба для очей, виготовлялася зі свинцю і з міді. Фарба з міді мала зелений колір, а зі свинцю – чорний. У першу чергу, макіяж призначався, як захист від прямих сонячних променів, а вже потім – як засіб прикраси.

4. Фараони давнього Єгипту нікому і ніколи не дозволяли бачити своє волосся. Для того щоб їх приховати, вони носили корону або ж прикривали волосся хусткою під назвою «немезія».

5. Ступінчаста піраміда фараона Джосера, яка була піднесена приблизно в 2600 році до н.е., є першою пірамідою, побудованої в Єгипті. З самого початку її обнесли стіною, яка мала висоту 10 метрів. У стіні було 15 дверей, але, не дивлячись на це, функціонувала тільки одна.

6. Культура стародавнього Єгипту відрізнялася найскладнішими ритуалами поховання. Муміфікація померлої людини була головною її частиною. Через ніздрі витягували мозок, потім всі внутрішні органи діставалися з тіла, після чого їх складали з окремих спеціальних глечиків. На своєму колишньому місці залишалося тільки серце. Стародавні єгиптяни свято вірили, що в серці людини перебувати його душа. Всі інструменти для проведення даного ритуалу мають зловісний вигляд. Проте їх виготовляли кращі майстри, що знали свою справу.

7. Перед законами стародавнього Єгипту чоловіки і жінки були рівні. Так само рівність статей зберігалося і в політичному житті Єгипту. Однак соціальний статус у чоловіків був набагато вищий, ніж у жінок.

8. У стародавньому Єгипті солдати виступали не тільки в ролі захисників, а й виконували прямі обов’язки внутрішніх поліцейських військ. Саме вони, несучи службу фараону, збирали податки.

9. До цих пір невідомо, хто ж відбив ніс Сфінксу. Датоване зображення Сфінкса 1737 роком представлено вже без носа. Тільки через 60 років Наполеон висадився в Єгипті. Його солдати у стрільбі з гармат тренувалися на Сфінксі. На сьогоднішній день відомо тільки одне ім’я людини, яка завдала шкоду Сфінксу: Саіме-аль-Дахр, ісламський крерік. Цього вандала засудили до смертної казні і повісили в 1378 році.

10. Діти стародавнього Єгипту ходили без якої одягу до підліткового віку. Клімат був настільки теплий, що одяг була зовсім не потрібна. Жінки, як правило, носили сукні, а чоловіки – тільки спідниці.

Цікаві факти про стародавньому єгипті

Муміфікація в Давньому Єгипті.

Зберігати тіла вічно і готувати їх до загробному світу, стародавні єгиптяни почали приблизно з 3400 до н.е. Це стало можливим завдяки муміфікації. Сума за таке мистецтво визначалося тим, наскільки багатий був померлий, а так само на якій соціальній щаблі він знаходився. Якщо покійний був знатним людиною, процес бальзамування тривав протягом 70 днів. Завдяки цьому, мумії фараонів пережили цілі тисячоліття. Однак, не дивлячись на це, мумії все одно страждали від розкрадачів гробниць, які шукали скарби. Так, наприклад, археолог Говард Картер, який шукав скарби, розкрив гробницю Тутанхамона і зруйнував мумію фараона.

Як саме проходив процес, ми описали вище. Строго кажучи, виймали з померлого всі нутрощі і мозок, залишаючи тільки серце. З тіла покійного видаляли всі жири і воду за допомогою шматків соди, які клали на тіло. Якщо ж людина був бідний, спосіб, яким його бальзамували, був на багато простіше: через кишечник в тіло вливали їдкі розчини. Після того, як ці рідини розчиняли всі нутрощі, розчин відкачували. Через використання соди, тіло сильно спотворювали, м’язи повністю зникали, щоки провалювалися. Для того щоб тканини більш-менш відновити, пробували використовувати жири та тирсу. Від цього шкіра по пришестю багатьох тисяч років розтріскувалася.

Після таких довгих і складних процесів, тіло обмотували бинтами, заздалегідь просоченими смолами і різними маслами. Через це всі мумії мають темний колір. Для того щоб захистити покійного, між бинтами залагоджували різні амулети, на яких були різні написи, на зразок наступної: «Нехай смерть своїми крилами погубить того, хто посміє порушити вічний спокій фараона».