Цікаві факти про Сомалі

Цікаві факти про Сомалі

1. Практично всі жителі Сомалі носять з собою зброю: це може бути ТТ або ПМ. А ось прекрасний слабка стать воліє холодну зброю і не рідко пускають його в хід.

2. Сомалійські діти грають іграшками, а бойовою зброєю. Радіостанція «Андулус» проводила серед дітей віком від 10 до 17 років конкурс на звання Корану. Переможцю вручили грошову винагороду у розмірі 700 доларів і автомат Калашникова.

3. За словами піратів, вони беруть заручників не з метою отримати викуп, а для захисту своїх рибалок. Справа в тому, що риболовля – головний промисел в цій бідній країні. Правильніше сказати, головне – експорт м’яса акули. Однак, жителі Сомалі таким м’ясом не харчуються . З цієї країни на експорт так само йдуть банани і різні вироби з шкіри.

4. Сомалійці харчуються, в основному, італійською кухнею: равіолі, лазанья, пасту. Так було прийнято з 60-х років, коли італійці визнали Сомалі одній зі своїх колоній. У цій країні люди говорять на чотирьох мовах: англійській, сомалійському, італійською та арабською.

5. Через зневоднення, а так само різних епідемій щорічно гине третя частина дітей, віком до п’яти років. Однак, в Сомалі практично найнижчий рівень зараження ВІЛ в Африканських країнах.

6. Шилінг – грошова одиниця Сомалі. Він дорівнює 100 центам. Тільки уявіть: один долар дорівнює 1600 шилінгів, а це величезна пачка місцевих грошей. Так що, вирушаючи за покупками, сомалійці змушені носити з собою цілі сумки грошей.

7. Багатство в Сомалі полягає не в грошах, як у більшості країн, а в верблюдах. Скотарі – кочівники, яких в Сомалі більшість, вважаються багатими тоді, коли їм належить близько 10 верблюдів.

8. Жителі Сомалі намагаються втекти з країни якомога швидше і якомога далі. У всьому світі діаспора сомалійців вважається найбільшою. Зверніть увагу: під час всеросійського перепису населення стало відомим, що саме в Росії не проживає жодного громадянина Сомалі. Вся справа в тому, що сомалійці вважають росіян деспотами і прирівнюють їх до варварів.

9. Викуп за заручників піратів доставляють у спеціальних капсулах. У піратів прийнято починати торги з космічних сум, однак у підсумку сплачуватися всього декілька сотень доларів, причому ця ціна за весь екіпаж. При розділі здобутих грошей пірати у спорах між собою втрачають своїх же товаришів.