Цікаві факти про солдатів

Цікаві факти про солдатів

Хто такий декан?

Чи знаєте ви, звідки взялося слово «декан»? Справа в тому, що в наметах по 10 чоловік жили римські солдати, а головним над кожною наметом призначався головний, якого називали деканом.

Зубні протези з солдатських зубів.

Раніше використовували в якості матеріалу для зубних протезів зуби померлих солдатів, які загинули на полі бою. Після закінчення громадянської війни в США, для стоматологів надсилалися повні бочки зубів. Тільки в 19 столітті винайшли технологію виготовлення штучних керамічних зубів.

Особливості касок німецьких солдатів першої світової війни.

Ці каски незвичайні тим, що вони мали невеликі ріжки. А потрібні вони були для того, щоб кріпити на них броньовий пластину, яка закривала лоб солдата. Пробити каску куля могла, а от пластина була непробиваема. Але не дивлячись на таку міцну захист, солдати ці пластини викидали. При прямому попаданні кулі, удар був на стільки сильний, що вибивав шийні хребці. Це призводило до миттєвої смерті.

Сіно – солома.

Ідея належала Петру I. Для того, щоб солдати як-то розрізняли ліворуч і праворуч, він наказав примотати на праву ногу солому, а на ліву ногу наказано примотати сіно. Фельдфебель роті віддавав команду: сіно – солома, сіно – солома, і рота крокувала в ногу. У принципі, ще на протязі 300 років тільки освічені люди мали поняття про «правом» і «лівому», а селяни не мали про це поняття.

Медичний факт: солдати здатні оглухнути від пострілів зі зброї. Працівники медичного центру Waiter Reed Army, в 1972 році, провели обстеження чоловіків, які в той момент проходили військову підготовку. Кількість чоловіків прирівнювалося до 500 000. Результати обстеження показали, що у більшої половини солдатів проблеми зі слухом, які могли бути викликані тільки гучними звуками при пострілах.