Цікаві факти про сновидіння

Цікаві факти про сновидіння

1. Сни не буквальні.

Під час сну наша підсвідомість використовує виключно мову символів і знаків. Не сприймайте сни буквально, навіть із найбільш логічним сенсом. Наша підсвідомість посилає лише певні сигнали, ні в якому разі не чіткі образи.

2. Сни здатні запобігати психозу.

Проводився науковий експеримент: учасникам дозволяли спати покладені вісім годин. Але будили їх в самій початковій стадії сну. Минуло трьох днів абсолютно у всіх учасників експерименту почали проявлятися ознаки погіршення концентрації уваги, перші ознаки психозу, безпідставна дратівливість і галюцинації. Після того, як людям дали можливість поспати і бачити сни, то мозок компенсував відсутність снів за минулі дні.

3. Сліпі люди теж здатні бачити сни.

Люди, які бачили, а потім втратили зір, бачать сни у вигляді картинок. А ось сліпі люди з самого народження не можуть бачити навіть картинок, однак їхні сни наповнені запахів, тактильних відчуттів, а також звуків.

4. Немає людей, які не здатні бачити сни.

Винятком є лише люди, які хворі сильним розладом психіки. Однак сни у жінок і у чоловіків разюче відрізняються. Як правило, чоловікам сняться представники сильної статі. А жіночі сни прикрашені як жіночою статтю, так і чоловічим. Причому в рівній мірі.

5. Сниться тільки те, що ми бачимо.

Часто у своїх снах ми бачимо обличчя незнайомих нам людей. Ми думаємо, що їх особи малює наша підсвідомість. Але немає. Ми бачимо обличчя реальних людей, що існують насправді. Цих людей ми бачили в житті, просто не запам’ятали точно їх осіб.

6. Люди, які кинули курити, бачать більш яскраві сни.

Доведено, що люди, що кинули цю шкідливу звичку, бачать сни більш реальні і більш насичені, ніж всі інші. Найчастіше, що снитися колишнім курцям, це те, що вони знову взялися за старе. При цьому їх сильно мучить почуття провини.

7. Тіло паралізоване, коли ми бачимо сни.

У це дуже важко повірити, але тіло людини під час сну практично паралізовано. Так відбувається для того, щоб тіло не здатне було повторювати рухи, які людина бачить уві сні.

8. Бачити кольорові сни дано не всім.

Чорно-білі сни бачать приблизно 12% зрячих людей. Решта 88% ведят сни в яскравих кольорах. Вчені класифікували сни на кілька груп, які бачать абсолютно всі люди: падіння з висоти, випадання зубів, ситуація на роботі або в школі, аварії, політ, спроба врятуватися від переслідування і т.д.

9. Ми не в змозі пригадати 90% сну.

Після перших п’яти хвилин після того, як ми прокинулися, половину сну ми згадати нездатні. Але ось минуло десять хвилин, і від всього сну залишилося приблизно 10% спогадів.

10. Зовнішні чинники впливають на наші сни.

У всіх траплялося подібне. Наша підсвідомість підкидає нам у частину сну те відчуття, яке ми відчуваємо на даний момент. Наприклад, людині, яка дуже хоче пити, підсвідомість малює воду. Людина, природно, у сні намагається вгамувати свою спрагу, але це призводить до того, що пити хочеться ще більше. Далі відбувається теж саме: підсвідомість знову «підкидає» воду. Так відбувається до тих пір, поки людина не прокинеться і не вгамує свою дику спрагу наяву. Саме так нам підказує підсвідомість, що варто прокинутися.