Цікаві факти про Словаччину

Цікаві факти про Словаччину

Словаччина чи її офіційна назва Словацька республіка володіє багатьма цікавими фактами як сучасними, так і історичними. Деякі з них ми тут опишемо.

І почнемо з державної мови – словацька, він так є офіційним у Воєводині (це місцевість на півночі Сербії), і ще його прийнято називати «слов’янським есперанто» так як всі слов’яни без особливих проблем зрозуміють цю мову. У цій мові є такі слова, які складаються тільки з приголосних!

Братислава – столиця Словаччини і найбільший місто країни. Цей факт знали багато хто, але те, що це місто межує одразу з двома іншими країнами, міг знати тільки любитель географії. Через столицю проходить кордон Австрії та Угорщини. До речі, з Відня (столиці Австрії) до Братислави курсує звичайний трамвай і електрички. Історично Братислава носила безліч імен на різних мовах, наприклад: Вільсона град, Пресбург, Браслав’, Істрополіс, Прешпорок. А в 1536 році Братислава тимчасово стала столицею Угорського Королівства.

Словаччина посідає друге місце за обсягом лісових ресурсів після Австрії. Практично половина країни покрита лісами.

Так само цій країні належить і сумний рекорд. Єлизавета Баторі – угорська графиня, яка прославилася як один з найкривавіших маніяків жінок Європи.

Цікавий факти про новий рік, який в Словаччині відзначається 5 грудня і без діда морозу.

Трохи дрібних цікавих фактів:

– Перша кінна залізниця в Словаччині діяла з 27 вересня 1847 і проходила вона від Братислави до Свєти Юр тривалістю 15 кілометрів.

– Перший трамвай з’явився 27 серпня 1895, а між Віднем і Братиславою в 1914 році, поїздка тривала 3 години.

– Перший аеропорт працює з 1923 року.

– А перше радіо з’явилося в 1926 в Братиславі.

– Так само в Словаччина ВНЖ знаходиться 228 замків і фортець.