Цікаві факти про скелет людини

Цікаві факти про скелет людини

Скелет, в першу чергу, механічна опора для м’яких тканин. Він так само виконує функцію захисту для внутрішніх органів. Доросла людина має 206 кісток, а от дитина приблизно 300.

1. Слухові кісточки молоточок, ковадло і стремінце є найменшими кістками в людському тілі. З віком такі кістки не змінюються. Маса їх становить від 2 до 4 мг.

2. Найбільшою кісткою є стегнова. Вона становить 27,5% від людського зросту.

3. Завдяки мережі мініатюрних кісточок, розташованої в строгої геометричної структурі, під вагою тіла не ламається головка стегнової кістки у тому місці, де вона входить в суглоб.

4. Пружність людських кісток не зрівнятися навіть з пружністю деревини дуба. А міцність кісток перевершує міцність граніту в 2,5 рази.

5. Опорною кісткою вважається стегнова. Вона володіє цікавою здатністю. Стегнова кістка може рости і ставати ширше, якщо людина набирає зайву вагу. Таким чином, це запобігає викривленню.

6. У немовляти кількість кісток доходить до 350 штук. Кісточки дуже м’які і гнучкі. По мірі дорослішання, багато кісточки зростаються і набувають твердість.

7. Фізичні навантаження, такі, як силові тренування, дозволяють зміцнювати не тільки м’язи, але й кістки. По мірі посилення навантаження, міцність кісток збільшується.

8. Середня вага кісткового мозку становить 2,600 кілограма. За 70 років життя середньостатистичної людини – кістковий мозок виробляє 1 тонну лейкоцитів і 650 кілограм еритроцитів.

9. Вміст води в кістковій тканині рівно 50%. Так само вона містить неорганічні та органічні речовини.

10. Склад кісткової тканини дуже різноманітний. В ній знаходяться клітки – відновники, а так само клітини – руйнівники.

Внизу цікавий документальний фільм про скелет людини, приємного перегляду.