Цікаві факти про Шотландію

Цікаві факти про Шотландію

Коли мова заходить про Шотландію, на думку відразу приходять кілти, волинки, невимовно красиві пейзажі і середньовічні замки. Так само Шотландія знаменита і озером Лох-Несс. Офіційним твариною-символом цієї країни визнаний єдиноріг.

1. Столиця Шотландії – місто Единбург. Як і Рим, він розташовується на семи пагорбах. Найбільша кількість будівель-пам’яток знаходиться саме в серце Шотландії. Жодне місто світу не має такої кількості архітектурних будівель.

2. Ця країна утворенню приділяє особливу увагу. Цікавий факт: Шотландія стала першою після Спарти країною, в якій була введена система загальної освіти. Шотландія має 14 університетів. Багато хто з них є найстарішими в усьому світі.

3. У 1912 році до Червоної книги Шотландії внесли знамените Лох-Неське чудовисько. Перший раз цей відомий на весь світ монстр, який мешкає в озері Лох-Несс, згадується ще в 565 році до нашої ери.

4. У шотландському селі Фортінгел росте найстаріше дерево у всій Європі. Цьому крученому тису приблизно 5000 років. У Шотландії поширена легенда про те, що в тіні старого дерева народився Понтій Пілат.

5. Вся територія Шотландії вміщає в себе 750 островів. Дивно: з них 130 нежилі. А якщо скласти площа всіх прісноводних озер на території Шотландії, то виходить 965 квадратних кілометрів.

6. Найбільша кількість рудоволосих людей, в процентному співвідношенні, живе в Шотландії – 13%.

7. У шотландській винокурні Glenlivet можна спробувати найкраще віскі в країні. За твердженням місцевого населення, справжній смак віскі вам зрозуміти не дано доти, поки ви не відчуєте справжній дух шотландських гір.

8. Завдяки шотландським вченим нам відомо, що таке телевізійна система, асфальт, пеніцилін, телефон і метод логарифмів.

9. Королівський герб Шотландії несе на собі латинську напис. Вона перекладається так: «Ніхто не зачепить мене безкарно».

10. Шотландський банк заснували в 1695 році. Він по праву носить звання найстарішого банку у всій Великобританії. У Європі це перший банк, що надрукував свої банкноти.