Цікаві факти про шкідливі компонентах побутової хімії та косметики

Цікаві факти про шкідливі компонентах побутової хімії та косметики Найбільш шкідливі для нашого здоров’я (враховуючи частоту застосування) пральні порошки та рідини для миття посуду. Основні складові пральних порошків і миючих засобів – це поверхнево-активні речовини (ПАР). Потрапляючи в організм через шкіру і при диханні, вони впливають на найважливіші біохімічні процеси.

 • Найагресивніші в своїх діях аніонні ПАР (а-ПАР). Вони здатні викликати серйозні порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок, легенів.
 • У країнах Західної Європи накладені суворі обмеження на використання а-ПАР (аніонні поверхнево-активні речовини) у складі миючих засобів: їх зміст не повинен перевищувати 2-7%.
 • Разом з фосфатними добавками а-ПАР проникають в кров навіть через неушкоджену шкіру рук, можуть викликати її запалення – дерматити.
 • Після прання небезпечні концентрації а-ПАР можуть зберігатися на тканинах до 4-х діб і стикаючись зі шкірою потрапляти всередину організму.
 • У західних країнах вже понад 10 років тому відмовилися від фосфатних пральних порошків або ж строго регламентували їх використання – не більше 12% фосфатних добавок у складі порошку
 • Якщо зміст хлору в рідиною для чищення високо (більше 5%), то такий продукт може викликати подразнення легенів, що особливо небезпечно для алергіків, астматиків і сердечників.
 • Відразу після використання аерозолів-освіжувачів повітря в повітрі на 25% збільшується вміст формальдегіду, який викликає хворобливі реакції дихальної системи, і, проникаючи в організм через кров, впливає на нирки і печінку.
 • У рідинах для миття посуду (а також в шампунях, рідкому милі, гелях для душу) міститься дуже небезпечний компонент – лаурил сульфат натрію (SLS). Ця речовина здатна накопичуватися в печінці, серці, легенях, а також у тканинах мозку.
 • При виробництві 95% шампунів використовуються лаурил і сульфат натрію (SLS і SLES). У дітей до 5 років вони можуть викликати незворотні зміни зору, а у дорослих – розвиток катаракти.
 • Побічно про наявність а-ПАР можна судити по інтенсивності піноутворення: чим більше піни – тим вище концентрація а-ПАР.
 • Більшість засобів для миття посуду змиваються тільки після багаторазового (до 20 разів!) Ополіскування чистою водою
 • Якщо не вказано відсоток вмісту шкідливої ​​речовини, орієнтуйтеся на порядковий номер у списку компонентів складу на упаковці: чим далі від початку, тим краще.
 • Продукція багатьох фірм перш, ніж потрапити до нас у руки, проходила випробування на тваринах. Тисячі нещасних кроликів, мишей, собак, кішок померли в пекельних муках, тестуючи її.
 • Бутан, ізобутан, пропан – Зустрічаються в дезодорантах з розпилювачем. Ці речовини здатні викликати головний біль, нудоту, запаморочення, а також накопичуватися в материнському молоці.
 • Сполуки алюмінію (Aluminium zirconium, aluminium chlorohydrate – складові антиперспірантів), проникаючи через шкіру і дихальні шляхи, скупчуються в організмі і можуть призвести до різних хвороб, включаючи хворобу Альцгеймера, рак грудей (як у чоловіків, так і у жінок) а також різні хронічні захворювання.
 • Пропіленгліколь, поліетиленгліколь, поліпропіленгліколь і т.п. – Продукти нафтохімії. Входять до складу багатьох дезодорантів, кремів та ін. Це отрути, що викликають набряк і некроз клітин, сприяють розвитку дистрофічних процесів в нирках, печінці, судинах і центральній нервовій системі.
 • Бутилгідрокситолуол – Антиоксидант, що застосовується в косметиці. Може призвести до пошкоджень репродуктивної системи, викликає дефіцит вітаміну D і як наслідок – захворювання пов’язані з пошкодженнями кісткової тканини (остеопороз, хвороби зубів і т.д.)
 • Триклозан входить більш ніж в 700 косметичних і гігієнічних препаратів, у тому числі в мило, зубні пасти і пральні порошки. Знищує найбільш слабкі види бактерій, найчастіше за все – корисні. Ті, що вижили небезпечні бактерії при цьому починають розмножуватися з величезною швидкістю, що призводить до необхідності використовувати все більш і більш сильні засоби. Викликає алергію і пошкодження печінки, знищує природну мікрофлору.
 • Ліналоол – Ароматична добавка в шампунях, кондиціонерах, милі і миючих засобах – викликає депресію, порушення дихання, алергію, екзему.
 • Фталати, містяться в парфумерії та косметиці (духи, туалетна вода, шампуні, кондиціонери, лосьйони, засоби для росту волосся, лаки для нігтів, губні помади, антиперспіранти, сонцезахисна косметика і навіть жувальні гумки), швидко проникають в організм через шкіру і розносяться по всьому тілу . Впливають на ДНК сперми, дихальні функції легенів, чоловічу потенцію, вражають печінку, нирки.
 • Багато з хімічних речовин, що входять до складу косметики, мають здатність накопичуватися в організмі. Тому, чим раніше діти і підлітки починають користуватися косметикою, тим вище ризик народження неповноцінних дітей у них в майбутньому.
 • Читаючи інформацію про склад препарату, звертайте увагу не тільки на компоненти основи, але і на всі інші складові (додаткові, допоміжні та ін.) Особливо небезпечні фталати для вагітних жінок, тому що навіть незначна їх кількість заважає нормальному розвитку плоду.
 • Синтетичні мускуси (Парфумерна добавка) накопичуються в організмі, поступово руйнуючи ендокринну систему, і впливають на гормональний обмін.
 • Чим більше інформації на упаковці, тим – більше шансів зберегти здоров’я. Якщо на упаковці немає складу, то немає гарантії безпеки.
  Недобросовісні виробники дуже часто вказують неповний склад засобу, а лише саму безпечну його частина, особливо рослинного походження. Багато покупців саме через неї роблять свій вибір на користь конкретного продукту, помилково вважаючи, що продукт на натуральній основі є безпечним і навіть корисним продуктом.
 • Тальк – Найсильніший канцероген. Максимально небезпечний при вдиханні, так як значно підвищує ризик виникнення раку легенів, а при використанні його в області геніталій сприяє розвитку згодом раку яєчників. Входить до складу більшості дитячих присипок, недорогих вітчизняних і більше дорогих, ароматизованих імпортних, якими обробляється якраз область геніталій у новонароджених, починаючи з пологового будинку.
  Людина, яка користується хімічним засобом для миття посуду, за рік з’їдає 250 мл. цієї речовини.
 • Фтор (Компонент зубних паст, газованих напоїв) та його сполуки – фториди – токсичні для людини. Викликають вроджені дефекти, остеопороз, розм’якшення зубної емалі, патології щитовидної залози, рак кісток, знижують IQ. Практично не виводяться з організму.