Цікаві факти про шапки

Цікаві факти про шапки

Факт 1. Індіанці носили шапки, за яким можна було визначити число убитих ним ворогів. А ось у індіанців, які проживали на території Північної Америки, шапки були застромлені у волосся орлині пір’я – за їх кількістю визначали число знятих скальпів.

Факт 2. Найдорожчою шапкою в усьому світі вважається шапка Мономаха. Цей символ російського самодержавства існує з XV століття. Прикраса її становлять дорогоцінні камені, такі, як, наприклад, смарагди, перли і рубіни. Їх кількість налічується більш, ніж 60 штук. Крім цього пишноти, шапка, прикрашена соболиним хутром.

Факт 3. На території Південного Судану, ланги і нуэры, носять шапки, які роблять зі своїх волосся. Така шапка може досягати ваги до кількох кілограмів, а у висоту може бути півметра. До речі, стародавні єгиптяни свої волосся використовували подібним чином. Коли єгиптянин досягав повноліття, голову його було прийнято голити наголо, а сбритые волосся використовували для виготовлення перук, які носили в денний час, а на ніч знімали.

Факт 4. Відома всім шапка-вушанка – версія монгольського малахая. Монгольська головний убір представляв собою конус, який робили з овчини. Невідомо, як би обійшлися без шапки татаро-монгольські орди воїнів: адже вона мала досить широкі закоти, які відмінно захищали від снігу і крижаного вітру обличчя людей. Трохи пізніше саме ці закоти вертикально розрізали по боках. В результаті виходили такі собі вуха, які легко зав’язувалися на потилиці в теплу пору року. Саме від вдосконалених малахаев і відбулися шапки-вушанки. На Русі, в XVI – XVII століттях ці чоловічі шапки стали дуже популярні, а називалися вони «ушанці». Цікавий факт: в наш час шапка-вушанка – виключно для чоловіків. Але на самому початку її існування, її насильстві багаті російські жінки. Їх «треухи» були прикрашені різноманітними дорогими каменями і тканинами.

Факт 5. Мало хто знає історію виникнення помпона на шапці. Однак, він був придуманий не просто так, а для того, щоб захищати голови французьким матросам. Вся справа в тому, що раніше при будову кораблів мало кого турбував комфорт, і стелі в приміщеннях корабля були дуже низькі. І ось саме помпон охороняв голову матроса від випадкового удару головою об стелю. Пройшло ще чимало часу з тих пір, так і стелі зараз роблять набагато вище, проте до наших днів шапочки французьких моряків прикрашають червоні помпони.