Цікаві факти про шахи

Цікаві факти про шахи

Ця гра дуже давня. Древнеиндейская гра, яка називається «чатуранг» була дуже популярна в VI столітті. Сама назва цієї гри можна перевести так « чотири підрозділи війська», а саме: колісниці, піхота, слони, кіннота. У нинішній версії шахів це роль виконують човна, пішаки, слони і коні. Гра стала носити нову назву з тих пір, як потрапила в Персію в VII столітті. Назва звучала так: «шатрандж». Саме в Персії вперше було вимовлено назва цієї гри, яку ми вживаємо – шахи. У тому випадку, якщо король був атакований, вимовлялося слово «шах», яке в перекладі з перської означало «король». А словосполучення « шах і мат» перекладається так: «король помер». Дітей, які цікавляться шахами з дитинства, стають все менше і менше.

-Номінацію найдовшою гри за всю історію шахів вважають гру, в якій брали участь Іван Ніколіч і Горан Арсович,. Ця гра була проведена у Белграді, у 1989 году.Данная партія проходила 20 асів і 15 хвилин і при це вона закінчилася нічиєю протягом всієї гри було зроблено 269 ходів. А ось найкоротшою в історії партією вважається наступна послідовність ходів: 1. f3 e5 і 2. g4 Qh4++.

-Створення шахових годин, щоб гравці не мали можливості заснути. З початку цієї гри ніякі годинник зовсім не використовувалися. Суперники цілком були здатні грати одну партію протягом багатьох годин. В 1851 році, під час одного з турнірів, гравці не закінчили розпочату ними партію, так як поснули. По закінченню одного року був введений так званий контроль часу. Це час вимірювався пісочним годинником. Вже в 1883 році британець Томас Вілсон вважає, що це не вихід і створив перші механічні шахові годинники.

-Психологи стверджують, що для того, щоб поліпшити людську пам’ять, гра в шахи – найкращий спосіб. Так само ця гра дуже допомагає вирішувати досить складні завдання, а так само сприяє вигадування різної складності ідей. Багато людей чомусь переконана, що ця гра для тих, хто володіє високим інтелектом. З одного боку, з таким висновком не погодиться дуже складно, проте кожна людина здатна підвищити свій інтелект, освоївши цю гру. Вченими доведено, що під час гри в шахи в людини беруться за роботу обидві півкулі мозку, так само дуже підвищується концентрація, а так само поліпшується критичне мислення.