Цікаві факти про серце людини

Цікаві факти про серце людини

Проблеми серця хвилюють людство з незапам’ятних часів. Тільки уявіть собі, яка кількість пісень, поем, віршів і романів присвячено почуття, що зароджується в серці – кохання. Ця стаття познайомить вас з органом, без якого людина не зможе жити.

1. Від серця до серця.

Зверніть увагу на те, як з вами спілкуються брати наші менші. Як собака виляє хвостом, побачивши господаря, кішка треться об ноги людини. Не так давно було проведено дослідження, метою яких було з’ясувати, які ж тварини можуть виражати свої емоції по відношенню до людей. Як виявилося, серце коні – детектор людських емоцій. В той час, коли людина перебуває в контакті з конем, серце тварини відображає людські емоції. Вчені припускають, що в майбутньому ця властивість коней можна буде використовувати для того, щоб виміряти рівень стресу у людини.

2. Потужний насос.

З моменту народження і до кінця життя серце постійно перекачує кров у кожну клітинку організму. Тільки уявіть: всього за один день серце робить приблизно 100 000 ударів. При цьому воно переганяє 5 літрів крові, забезпечену киснем. Кров переганяється по кровоносній системі, а це довжина в 60 000 миль.

3. Серце і секс.

Статевий акт здатен спалити 200 калорій. Це можна прирівняти до пробіжці дорівнює 15 хвилинам. Дослідження показали, що заняття сексом не тільки допоможуть скинути зайву вагу, а так само на багато знижують ризик виникнення серцевих захворювань.

4. Як «полагодити» розбите серце.

Коли людині розбиває серце коханий, воно відчуває такий біль, що хочеться вирвати серце з грудей і замінити новим. А ще краще б випити таблетку, яка посприяє «склеюванню» розбитого серця. Це може здатися дивним, але ці два варіанти цілком можуть стати можливими. Під вивчення вчених потрапив зеленуватий тритон. Його організм всебічно вивчають для того, щоб створити нову клітинну терапію для тих людей, чиє серце розбилося. Чому саме тритон? Та тому, що його організм перетворює серцеві тканини в стовбурові. Це відновлює серцевий м’яз.

Цікаві факти про серце людини

5. Велике серце.

Є люди, у яких розмір серця більше, ніж у інших. Така особливість свідчить про те, що у людини широка душа. Як правило, коли серце збільшується, це початок проблем в області кардіології. Збільшення серцевих камер – кардіоміопатія – найпоширеніша хвороба.

6. Тост за серце.

А чи знали ви, що стакан червоного вина сприяє роботі вашого серця? Вчені проводили дослідження, які показали, що і біле вино корисно не менше. Раніше стверджувалося, що вся користь не у виноградному соку, а в антиоксидантах, які знаходяться в шкірці винограду. Зараз вчені впевнені, що в м’якоті винограду, як білого, так і червоного, містяться кардіозахисні компоненти.

7. Розбите серце.

Виявляється, це не просто метафора. Такі події, як смерть близької людини, особливо розрив з коханим і дорогим людиною, можуть надалі розбити серце, в буквальному сенсі цього слова – на багато підвищують ризик серцевого нападу.

8. Смійтеся на здоров’я.

Коли від сміху йдуть сльози – це сміх від самого серця. Під час нападу сміху розслабляються внутрішні стінки серцевих судин. Це підвищує швидкість кровотоку.

9. Жіноче серце.

Перемога для жінки – розбити чоловіче серце. А ось що стосується захворювань, пов’язаних з серцем, тут переможці – саме чоловіки. Таку думку існувало протягом багатьох років. Але статистика свідчить про зворотнє. Щороку в Сполучених Штатах Америки від серцевих захворювань помирає 50 000 чоловіків, а жінок – півмільйона.

10. Серце – символ любові.

Древні греки були впевнені в тому, що в серце перебувало вмістилище духу. Єгиптяни вважали, що саме з серця народжувалися інтелект і емоції. Китайці думали, що серце – зосередження щастя.

 Цікаві факти про серце людини