Цікаві факти про риб

Цікаві факти про риб

Найшвидша риба

Напевно, мало хто знає, що існує риба готова позмагатися у швидкості з гепардом, найшвидшою твариною. І навіть опір води цьому не перешкода. Індо-тихоокеанський вітрильник, як зазначає книга рекордів Гіннесса, розвиває значні 109 км/ч. В спеціальному риболовецькому таборі США проходили випробування, де риба за 3 секунди пропливла 91 метр.

Підігрів очей і мозку

Всім відомий факт – риби холоднокровні, але Риба-меч може здивувати нас дивовижними здібностями: вона володіє спеціальними органами голові для підігріву очей і мозку. Виходячи з різних даних, температура очей може досягати майже 300С, що вдвічі більше за температуру навколишнього води. А вся справа в тому, що нагрівання сильно покращує зір мечоносця та полювання на дрібних рибок стає значно результативнішим. Але тільки 22 види з 30 000 кісткових риб володіють такою особливістю нагріву, наприклад,ще марлін і тунець.

Цікаві факти про риб

Риба белокровка

Є одна з своєму роді риба (хребетна), у якій прозора кров. Крижана риба з відсутніми еритроцитами живе в холодних водах Антарктики на глибині від 150 до 800 метрів. При середній температурі води в – 20С збільшується в’язкість крові, на що еволюція відповіла оригінальним способом – забрала еритроцити та гемоглобін з крові, тим самим прибравши функцію обігу кисню. Щуковидная белокровка (друга назва) навчилася дихати шкірою і поміняла повністю метаболізм. З-за таких особливостей змінилося і серце риби. Воно стало більше, і працює інтенсивніше, ніж у родичів.

Морський коник

Мало того що це єдина вертикально пересувається риба, дак ще й риби самці вагітніють і народжують малят (якщо так можна висловитися).

Імператорський ангел

Самці цього виду риб заводять собі до 5 самок. Але найцікавіше, якщо самець вмирає, одна з самок змінює стать і займає його місце.