Цікаві факти про рослини

Цікаві факти про рослини

Сосни стерилізують повітря. Приблизно 5 кілограм летких фитоцидов, які знищують різні мікроорганізми з повітря, виділяє в атмосферу сосновий бір, розташований на одному гектарі землі. В лісах, в яких ростуть хвойні дерева, повітря можна назвати стерильним: він містить приблизно 200-300 бактерій на 1 метрі кубічному.

Всього лише два листочка вгамують ваш голод. На території Індії росте рослина, які місцеві називають «обман шлунка». Вся справа в тому, що якщо з’їсти всього 1-2 листочки рослини калир-канда, людина тиждень відчуває себе ситим. При цьому ніякими поживними речовинами рослина не має. Воно створює ілюзію ситності. На його основі виготовляють різні таблетки і настоянки для людей, які страждають від зайвої ваги.

Самий маленький квітка у світі. Ряска має найменші квіти. Вважалося, що це просто водорість, однак при вивченні стало відомо, що ряска має квіти. Донині вчені намагаються відповісти на питання, як кількість рослин у водоймі за добу здатне збільшитися в два рази. А за пару днів водойма повністю покривається ряскою.

Боротьба за виживання. У Турині проходила наукова робота протягом трьох років. Ця робота показала, що такі рослини, як, наприклад, кукурудза, квасоля, і деякі інші, здатні «усвідомити» і «відчути» загрозу своєму існуванню. Коли рослина потрапляє слина гусениці, рослина починає виділяти певної летюча речовина, що ароматом нагадує лаванду. Такий запах дуже приваблює ос. Оси, в свою чергу, починають захищати рослини. Як? Просто жалять гусениць, після чого в тілах відкладаються яйця, а це, безсумнівно, призводить до загибелі гусениці.

Не для кожного розуму. У волоському горісі вітаміну С у 8 разів більше, ніж у смородині і в 50 разів більше, ніж у цитрусових. Так само в горіхах містяться вітаміни В, які допомагають розкладанню піровиноградної кислоти. Ця кислота збирається в м’язах, а це, в свою чергу, викликає втому в організмі. Історик давньої Греції Геродот розповідав, що жерці Древнього Вавилона простому народу забороняли вживати в їжу волоські горіхи. Була думка, що завдяки їм поліпшувалася розумова діяльність людини, а простому народу розумним бути не годиться.