Цікаві факти про роботів

Цікаві факти про роботів

Чеський автор Карел Чепака у своїй п’єсі вперше згадав слово «робот». Мова йде про фабрику, на якій роботи збирають самі себе. Це твір побачило світ у 1920 році . Вся справа в тому, що, як відомо, такі слова, як «робота» і «робот», є спільнокореневими. А слово «robota» у перекладі з чеської мови означає «важка робота», «каторга».

У Нью-Йорку американський інженер Д. Уэксли в 1927 році для Всесвітньої виставки сконструював першого робота. Цей робот, правда, не мав багатьма навичками. Міг говорити фрази по команді та виконувати прості рухи.

Першою людиною, який загинув від рук робота, став Кендзі Урада. Він працював на заводі фірми Kawasaki. Трагедія сталася в 1981 році.

Японська компанія Seiko Epson в 1992 році сконструювала одного з самих маленьких роботів. Вага робота було всього півтора кілограми, а довжина становила 1 сантиметр.

Австралієць, у віці 81 рік, покінчив життя самогубством за допомогою робота. Його він сконструював самостійно, а схему взяв в Інтернеті. Це сталося в 2008 році, 18 березня.

В 1950 році були знайдені записи талановитого художника Леонардо Да Вінчі. Серед них виявили креслення людиноподібного робота. Креслення детально зображували «залізного лицаря». Він був здатний рухати головою і розсовувати руки. Ще міг сидіти і відкривати забрало.

Айзек Азімов, американський письменник і вчений, сформулював три закони робототехніки:

1 закон: робот не має права заподіяти людині якоїсь шкоди точно так само, як допустити, щоб в результаті своїх дій людині було завдано шкоди.

2 закон: робот зобов’язаний виконувати накази людини в тому випадку, якщо вони не суперечать Першому Закону.

3 закон: робот повинен дбати про власну збереження до того моменту, поки це не суперечить Першому і Другому Законам.