Цікаві факти про річку Амазонку і її басейн

amazonka-1

Ці місця неймовірні і приваблюють туристів з усього світу. Вони дивовижні і не мало таких, на які не ступала нога людини. Цивілізація тут відсутня, але з точки зору географії з цим місцем не може змагатися ні одна точка планети.

1. Будинок піраній

Ці риби, про кровожерливість яких знає кожен, у величезній кількості водяться в річці Амазонці. Ці риби дуже небезпечні, тим більше, що полюють вони великими зграями. А в мілководді Амазонки часто зустрічаються і анаконди. Ці змії досягають величезних розмірів і з легкістю ковтають їжу розміром з козу.

amazonka-2

2. Земля на території лісів чорна

Коли мова йде про Південну Америку, на думку відразу приходять тепло і гаряче сонце. Земля на всій території тропічних лісів Амазонки має чорний колір. Через живий навіс, створений деревами, проходить лише 1% сонячних променів.

3. Амазонські ліси найстаріші у світі

Учені всього світу досі ведуть бурхливі дискусії про вік Амазонських лісів. Але вони сходяться в одному одноголосно: вони – найстаріші на нашій планеті. Дослідники стверджують, що цим лісам понад 100 мільйонів років.

amazonka-3

4. Тропічні ліси – основне джерело продуктів харчування

Це може здатися неймовірним, але більшість продуктів харчування, які ми вживаємо щодня, спочатку були привезені із самих глибин тропічних лісів. Цими продуктами є рис, шоколад, банани, картопля і кукурудза.

5. Води

На цій території існує велика кількість невеликих річок, які мають назви притоки. Багато хто помилково вважають, що Міссісіпі – один довгий водний потік. Але вона, як і Амазонка, складається з безлічі приток. Налічується близько 1000, що впадають в Амазонку. А 17 з них тягнутися на 1500 кілометрів.

6. Основний транспортний шлях

Це може здатися неймовірним для сучасних жителів Європи, для яких на багато зручніше використовувати такі засоби пересування, як літаки і залізні дороги. Не дивлячись на це, все ж основним шляхом, яким пересувається транспорт на території країн Південної Америки, є річка Амазонка. За розмірами Амазонка є другою річкою в світі – перше місце займає Ніл – і тягнеться вона через Болівію, Бразилію, Перу, Колумбію, Еквадор і Венесуелу. Виходячи з цього, можна зробити висновок, що це чудовий спосіб транспортувати товари для міжнародної торгівлі.

amazonka-4

7. Басейн річки розливається щорічно

У період між червнем і жовтнем Амазонка розливається. Умовно всі райони лісів можна розділити на три типи. До першого типу відносяться такі, які повені абсолютно не зачіпають. До другого – які періодично затоплюються і треті – регулярно затоплюються.

8. До складу 25% усіх лікарських препаратів входять інгредієнти тропічних лісів

Одна четверта частина західних ліків прийшли до нас з лісу. Варто зазначити, що лише 1% з рослин, які знаходяться на території тропічних лісів, вчені протестували на лікувальні властивості. Неможливо уявити, які ще запаси таять у собі ці неприступні місця.