Цікаві факти про радянські автомобілі

Цікаві факти про радянських автомобілях Радянські автомобілі добре відомі не лише на теренах колишнього Союзу. Багато з цих залізних коней стали культовими в країні. Враховуючи не таке вже велике розмаїття марок і моделей можна було легко визначити статус власника, його суспільне становище. І нехай зараз прийнято лаяти всю продукцію колишнього СРСР, деякі машини отримали світову популярність і оцінку якості.

Цікаві факти про радянських автомобілях

Основою для ВАЗ-2101 послужив Fiat-124. Передбачалося створити і версію люкс на основі Fiat-125, який був люкс-версією Fiat-124. Але все ж ВАЗ-2103 розробили на основі того ж Fiat-124. Причиною стали вимоги уніфікації для радянських автомобілів, за яким уніфікація не могла бути менше 85% між моделями.

Цікаві факти про радянських автомобілях

Є цікавий факт про назву знаменитої «Перемоги». Згідно з легендою, спочатку планувалося назвати цей автомобіль «Батьківщиною». На що Сталін поцікавився «Почім батьківщину продавати будете?». Розробникам довелося оперативно змінювати назву, так народився відомий радянський автомобіль «Победа».

Цікаві факти про радянських автомобілях

Москвич-408 і Москвич-412 були широко відомі в Європі. Ці радянські машини користувалися заслуженою популярністю за кордоном. Навіть і зараз мало знайдеться таких марок, які з таким задоволенням прийме перший московський автоломбард . Але в кінці 60-х про «Москвичі» писав навіть відомий англійський журнал Motor. А норвезьке видання «Техникенс верльд» в 1968 році навіть провело випробування на живучість. Москвич-408 з честю витримав пробіг у 1240 км в найгірших умовах.

Цікаві факти про радянських автомобілях

НИВА ВАЗ-2121 – не тільки наймасовіший радянський позашляховик, але і самий експортований! За 30 років було вироблено 1,8 мільйонів цих автомобілів, з них 500 тисяч розійшлися по 100 країнам світу. «Нива» виявилася єдиним радянським автомобілем, який поставлявся в Японію!

Цікаві факти про радянських автомобілях

Ще один цікавий факт. У планах конструкторів у Москвич-400 було передбачено 2 двері, як і у його прообразу Opel Kadet. Але під час приймання машини Сталіним сталася така історія. Генералісимус сів на переднє пасажирське сидіння і запропонував директору МЗМА Василю Тахтарову теж сідати в машину. Природно попросити встати вождя директор не зважився, після чого і було прийнято рішення зробити в машині 4 двері, щоб вона стала максимально зручною для людей.

Цікаві факти про радянських автомобілях

Ще однієї культової радянської машиною була «Чайка» (ГАЗ-14). Але в 1988 році вийшло постанові ЦК КПРС, в якому було оголошено про початок боротьби з привілеями. «Чайки» замінили «Волга» ГАЗ-3102, а сам автомобіль не просто зняли з виробництва, але і знищили всю документацію по ньому, кузовні штампи, складальні лінії і т. д. Це був єдиний випадок за всю історію автомобілебудування. І саме з цієї причини не вдалося в 1996 році відновити виробництво «Чайки».

Цікаві факти про радянських автомобілях

Частим учасником різноманітних автопробігів став Москвич-412.Так, у трансконтинентальному марафонський пробіг «Лондон – Сідней» (1968, 16 тис. км) він посів четверте місце у загальнокомандному заліку; в ралі Лондон – Мехіко» (1970, 26 тис. км) – третє місце у загальнокомандному заліку (після заводських команд фірм Ford і British Leyland), кращий з екіпажів зайняв дванадцяте місце в індивідуальному заліку (складність маршруту показує той факт, що лише тоді фінішувало 23 автомобілі різних марок з 96 стартували); також він брав участь у таких змагання як «Тур Європи» (1971); «Золоті Піски» (етап чемпіонату Європи, Болгарія, 1972); «Сафарі» в Нігерії (початок 1973 року; друге, третє, п’яте місця, з 27 стартували автомобілів фінішувало вісім, в тому числі – всі три «Москвича» без серйозних поломок); «польський Рейд» (етап чемпіонату Європи, 1973); та інших.

На правах рекламы! Интернет-магазин STAHL предлагает купить запчасти для бензокосы оптом и в розницу с доставкой по Украине. У нас всегда самый широкий ассортимент и самые выгодные цены на запчасти для бензокосы.

Цікаві факти про радянських автомобілях

Історія Ульяновського автомобільного заводу починається з Великої Вітчизняної війни. Завод був зведений в 1942 р. з обладнання евакуйованого московського Зіла. Спочатку це підприємство стало випускати автомобілі оборонного призначення, вже в 1943 р. поставивши діючим частинам близько 4000 одиниць. перші Уази створювалися для супроводу танкової колони на полі бою і призначалися для доставки особового складу до місця виконання бойового завдання. Після перемоги над фашистською Німеччиною завод не переставав забезпечувати армію надійними і прохідними УАЗами. Пізніше автомобілі Уаз стали застосовуватися в різноманітних галузях народного виробництва.

Цікаві факти про радянських автомобілях

Запорізький автомобільний завод веде свою історію з 1863 року, з моменту заснування голландцем Абрагамом Коопом заводу по виробництву сільськогосподарської техніки. У 1923 році завод Коопа змінює назву на більш відповідний момент – «Комунар». Але сфера діяльності зберігається, завод розширює асортимент сільськогосподарської техніки – випускає нові трактори, комбайни збиральні та ін. А з 1961 року завод офіційно іменується Запорізьким автомобільним.

Цікаві факти про радянських автомобілях

ЗІЛ-114 був радянським лімузином, призначеним для перевезення членів уряду. Але були випущений і ЗІЛ-117, який за офіційною версією, повинен був виконувати роль автомобіля супроводу, більше маневреного, швидкісного і динамічного. Але за іншою версією цей радянський автомобіль створювався за особистим розпорядженням Брежнєва Л. В., який дуже любив особисто проїхатися за кермом. І чимало очевидців бачили його за кермом цього «короткого» Зіла.