Цікаві факти про пиво

Цікаві факти про пиво

Пиво – улюблений напій мільйонів! Це напевно самий популярний напій на землі, його з великим задоволенням п’ють на всіх континентах, і пивні животи можна зустріти в будь-якій країні світу 🙂

• Найслабша рідина, що іменувалася пивом, варилася в 1918 р. Суннером в Колн-Келке, Німеччина. Цей солодкий ерзац містив 0,2% алкоголю.

• Самим міцним пивом у світі є «Роджер енд Аут», що випускається з липня 1985 р. заводом «Фрог енд Парротт» в Шеффілді, Великобританія. Воно містить 16,9% алкоголю.

• Пиво «Замихлаус Дарк» 1987 заводу «Хлюрлиманн» в Цюріху, Швейцарія, містить 13, 94% алкаголя.

• Гігантський різдвяний пудинг вагою 140 кг виготовили дублінські кулінари. Однак пудинг увійшов до книги рекордів Гіннесса не з-за свого величезного ваги або розмірів, а тому, що на його приготування пішло рекордна кількість улюбленого всіма ірландцями темного густого пива Гіннесс – 25 пінт, або 13 л цього напипка.

• В німецькому місті Кульмбахе виробляється пиво "ЕКЮ Кульминатор Уртуп хелл 28", зміст 13,52% алькаголя.

• Власник французького концерну по виробництву пива Мішель Дебус подумав, що жовто-золотистого кольору пиво занадто нудне, і розробив рецептуру для варіння пива зеленого і червоного кольорів. Але з експортом такого пива непросто. Наприклад, Німеччина не допустила на свій ринок кольорове пиво.

• На першому місці за популярністю серед напоїв в США коштує пиво, а найпопулярніший його сорт у американців «Бадвейзер», на другому місці «Міллер», на третьому «Курс».

• Торговець з Гамбурга, іменує свою компанію «Будинком 131 сорти пива», робить відмінний бізнес, випускаючи пиво «з картинками». На етикетках пляшок пива «Пін ап бір» – фотографії красунь, у яких міні-деталь туалету легко зникає, якщо трохи пошкребти пальцем.

• Чи відомо вам, що в алмазних копальнях Сьєрра-Леоне дорогоцінні камені о6следуются в пиві? Як стверджують британські геологи, візуальні якості алмазів стають очевидними саме у згаданій рідкому середовищі.

• У 1973 р. в Данії стояла незвичайна спека, і данці перевершили себе. Щоденне споживання пива досягла 10 млн. пляшок. Датські пивзаводи, в тому числі широко відомі «Туборг» та «Карлсберг», опинилися в скруті. Складські запаси пива були спустошені. Незважаючи на всі старання і бажання добре заробити, пивовари не встигали задовольняти зростаючі потреби. Довелося навіть ввести часткове нормування пива. Місцева преса зазначала: радує спека лише міністра фінансів, адже половина виручки від продажу пива в країні надходить у державну скарбницю.

• В Танзанії спиртне продається за картками чотирьох категорій. Категорія «А» дозволяє купувати спиртні напої без обмежень. Категорія «Б» обмежує купівлю міцних напоїв – в картці робиться відмітка про кількість куплених напоїв. Громадяни, які мають картку «З», можуть набувати тільки пиво, але без обмежень, а має картку «Д» може купувати лише пиво в обмежених кількостях. При прийнятті рішень щодо такої класифікації враховується сімейний стан людини, його доходи, борги, поведінку після випивки. За чинним законодавством, допускається керування транспортним засобом після вживання до чотирьох пляшок пива.

• Фахівці молочного господарства в Аугсбурзі в Німеччині розробили рецепт нового сорту пива, вихідним матеріалом для якого стало молоко. Ні солод, ні хміль не потрібен для цього сорту пива, яке за смаковими якостями не відрізняється від звичайного. Кефір, молочнокислі бактерії, молочний цукор і рідкі добавки-екстракти – ось компоненти цього напою, призначені, в першу чергу, для водіїв.

• Британські пивовари і археологи об’єднали зусилля для відтворення давньоєгипетського сорти пива. Консорціум пивоварних заводів Шотландії і Ньюкасла співпрацює з египтоведческим наукових суспільством. Промисловці фінансують проект з метою виробництва такого пива.

• Коли у 1980 р. в Норвегії вирішили знизити фортеця популярного в країні пива Пілснер з 4,5 до 3,2%, то це викликало такий бурхливий протест любителів пива, що питання було винесено на обговорення норвезького парламенту.